Популярне

Антимонопольний комітет – головний інструмент боротьби з олігархами – треба ремонтувати

Про це в програмі «Що це було?» з Сергієм Лещенком на 24 каналі розповів голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Він зазначив, що у законі про деолігархізацію немає місця для Антимонопольного комітету, який є головним інструментом боротьби проти олігархів. Закон про олігархів не має стійких позицій, оскільки санкції Ради національної безпеки та оборони мають слабку юридичну силу. Є ймовірність того, що в судах такі рішення злетять.

«Санкції РНБО злетять. Я не оцінюю те, чи треба було, чи ні їх застосовувати. На жаль, багато з них юридично слабкі й з великою ймовірністю вони в судах злетять. Ще й в судах українських», – зазначив Шабунін.

Він додав, що в ручному режимі керувати всіма рішеннями неможливо. Це показала історія із суддею Олександром Тупицьким.

Довідка. Верховний Суд скасував указ Володимира Зеленського про відсторонення Олександра Тупицького з Конституційного суду України. Офіс Президента подав апеляцію. Тупицький отримав посаду ще за часів Віктора Януковича. Суддю підозрюють у шахрайстві та хабарництві.

Шабунін зазначив, що необхідно насамперед діяти за правилами. Він наголосив, що це якраз та історія, коли є або інституції й правила, або безлад і немає середнього.

«Треба ремонтувати Антимонопольний комітет, щоб він у найближчі 2 місяці виніс рішення, які знищать олігархічні монополії, бо якщо навіть розваляться історії з санкціями, то будуть законні рішення», – сказав голова ЦПК.

Випуск програми «Що це було?» – дивіться відео: