Популярне

Бутусов дострілявся. Хто його надихав?

Слідчі ДБР вивчають відео, викладене журналістом Юрієм Бутусовим на його сторінці у Фейсбук, у межах розпочатого кримінального провадження. 28 листопада 2021 року журналіст виклав відео, де він здійснює постріли з «Гаубиці Д-20» калібром 152 мм. Він супроводжує свій постріл словами: «по окупантах вогонь».

Пізніше Бутусов дописав, що відео було знято дуже давно, і з тренувань, але оприлюднення подібних матеріалів завдає шкоду інформаційній безпеці Української держави та дозволяє представникам держави-агресора посилювати тиск на Україну.

Усі обставини публікації та запису відео пострілу з гармати, яке виклав Юрій Бутусов, будуть перевірені. В тому числі в порядку статті 414 КК України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення) та статті 437 ККУ (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни). Будуть перевірені також і можливі посадові порушення тими особами, які допустили цивільного громадянина до відповідного озброєння.

За попередніми висновками, подія відбулась за межами зони ООС. Але суспільство отримає повну і вичерпну відповідь після детальної перевірки. Закликаємо усіх громадян України при публікації будь-яких матеріалів враховувати можливі негативні наслідки для інформаційної безпеки держави.

Провадження за постом Ю. Бутусова порушено за фактом, а не проти особи. Поки нікому не висунуто підозри.

Варто зазначити, що Бутусов – не єдиний цивільний громадянин, який перед камерами хизувався своєю войовничістю. До зубів озброєним пересувався зоною АТО екс-очільник РНБО О. Турчинов, такий собі проповідник з кулеметом, з яким у Бутусова давні та міцні зв’язки.

У 2007-му Бутусов був креативним продюсером фільму «Ілюзія страху» –фантасмагорії за однойменним романом Турчинова, яку він написав будучи головою СБУ.

У грудні 2014-го на «Громадському» Бутусов співав дифірамби Турчинову – «людині, яка відповідає за війну» (цитата).

Тож, з ким поведешся – з тим і наберешся.