Популярне

В Україні пояснили, як ГТС обжене “Північний потік-2”: водень замість газу

Газопроводи “Північний потік” і “Північний потік-2” не зможуть використовувати для транспортування газоводневих сумішей. Причина – ймовірність великих втрат у системі. При цьому в ОГТСУ (“Оператор ГТС України”) вже вивчають можливість транспортування водню. “Якщо, наприклад, у Виборзі (РФ) закачати 1 кг водню, то на материкову частину Німеччини надійде в кращому випадку 250 г, знову-таки в суміші з природним газом. Тобто втрати становлять 75% на ділянці 1000 км”, – заявив директор з інтегрованих комунікацій “Нафтогазу” Максим Белявський, повідомляє “Інтерфакс”.

Зі свого боку компанія “Укртрансгаз”, як незалежний Оператор українських газосховищ, спільно з ОГТСУ почала вивчати можливість щодо розвитку ринку поновлюваних газів в Україні (водень, біометан і синтетичний метан). Для цього ключові гравці ринку газу в нашій країні підписали меморандум, повідомляє пресслужба “Укртрансгазу”Він передбачає:

  • стратегічне співробітництво у питаннях декарбонізації енергосектору (перехід на низьковуглецеві джерела енергії);
  • розкриття потенціалу відновлюваних газів у країні;
  • дослідження технологій і процесів їхнього транспортування і зберігання.

Нагадаємо, з України в Європу прокладуть водневу “магістраль” – проєкт отримав назву “Центральноєвропейський водневий коридор”. Участь в його реалізації візьмуть чотири провідні компанії газової інфраструктури.

Зокрема, серед компаній-учасників – “Оператор газотранспортної системи України”, EUSTREAM (оператор ГТС Словаччини), NET4GAS (Чехія) і OGE (провідний оператор Німеччини). Організатори проєкту зазначають, що Україна має хороші умови для виробництва зеленого водню. Водночас коридор дозволить транспортувати паливо з підприємств до споживачів у Чехії і Словаччині.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, кандидат у канцлери Німеччини і співголова партії “Союз-90/”Зелені” Анналена Бербок не хоче дозволяти поставки газу з Росії в ФРН по “Північному потоку-2”, якщо увійде в новий уряд. За словами політикині, пропуск газу буде фатальним.