Популярне

В яких містах нашої країни найбільш несприятливий повітря для дихання

Статистика досліджень, згідно з якою вчені склали антирейтинг міст України, опублікована Центральної геодезичної обсерваторією. Найбільш непридатна для дихання атмосфера виявлена в Маріуполі Донецької області. Крім цього, в трійку міст-лідерів з найтоксичнішим повітрям потрапили два неселенія пункту, розташованих на Дніпропетровщині: обласний центр Дніпро і місто Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ). Також, до складу «брудної п’ятірки» помістили Одесу і Кривий Ріг.

Брудна панорама Кам’янського

Курортне місто не врятувало навіть близьке розташування моря. У першій десятці великих населених пунктів, в яких спостерігаються серйозні проблеми з чистотою повітря, розмістилися Краматорськ, Запоріжжя, Херсон, Миколаїв і Київ. Відзначимо, що столиця нашої країни регулярно потрапляє в першу трійку лідерів подібного антирейтингу. Однак, «завдяки» пандемії коронавирусной інфекції, і відсутності активних викидів в атмосферу, ситуація в Києві стала не гірше, ніж в інших містах України.

Київ у диму

Отже, на першому місці за відсутності проблем з навколишнім середовищем і екологічним нормам опинилося місто Горішні Плавні Полтавської області. Це місто впевнено обігнало інші 39 населених пунктів України, в яких проводили вивчення складу повітря. На друге місце за чистотою опинилося місто Ізмаїл, а третю сходинку рейтингу посів Світловодськ – районний центр Кіровоградської області. Крім цього, в «чисту п’ятірку» увійшли Бровари та Харків.