Популярне

Данілов розповів про хід розслідування справ по державній зраді

Серед фігурантів є народні депутати

Стан розслідування справ за статтею про державну зраду знаходиться на контролі Ради національної безпеки і оборони України. Згідно з дорученням президента, керівники Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та Офісу генпрокурора продовжать доповідати на засіданнях Радбезу про хід розслідування цих справ.

Розслідування справ по державній зраді знаходиться на контролі РНБО. Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив на брифінгу після засідання.

«Ми розглядали питання, що стосується стану розслідування справ по 111-й статті Кримінального кодексу України — державна зрада… З 2014 року було всього 1,6 тис. Справ за цією статтею, 400 осіб зараз за цією статтею в розшуку. Великій кількості осіб вже було пред’явлено звинувачення, і в судах знаходиться велика кількість справ. На сьогоднішній день люди, які займали посаду президента, глави Нацбанку, міністрів, співробітників інших центральних органів, є в кримінальному провадженні, щодо них сьогодні в СБУ відбуваються відповідні процесуальні дії», — зазначив секретар РНБО.

За словами Данілова, зараз екс-президент Віктор Янукович не є одним екс-чиновником, щодо якої розслідувалася справа про держзраді. Він підкреслив, що зараз це питання знаходиться на контролі РНБО. Крім того, Данілов додав, що, за дорученням президента, голови Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та Офісу генпрокурора продовжать доповідати на засіданнях Радбезу про розслідування цих справ. Також Данілов уточнив, що серед осіб, які підозрюються в державній зраді, є народні депутати.

«Деякі громадяни після того, як потрапили під санкції, — у них є така технологія, — вони починають міняти прізвища», — сказав секретар РНБО і додав, що одна жінка змінила прізвище, але все одно вдалося встановити її нові документи.

Нагадаємо, що народному депутату Віктору Медведчуку оголошено підозру про державну зраду (ст. 111 КК) і сприяння діяльності терористичної організації (ст. 258-3 ч.1 КК). За сприяння кума Путіна були організовані незаконні схеми поставки вугілля з тимчасово окупованих територій на державні підприємства України. Також ASPI news повідомляло, що генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозру Медведчуку в державній зраді та скоєнні за попередньою змовою групою осіб сприяння діяльності терористичних організацій. Підозрюваний був притягнутий представниками вищого політичного керівництва Російської Федерації до підривної діяльності проти України.