Популярне

Дві причини маленьких пенсій в Україні назвали у Зеленського

На розмір пенсій в Україні впливає відтік працездатного населення на заробітки за кордон, а також низька народжуваність. Про це розповів в ефірі програми «Сьогодні увечері» на телеканалі «Україна 24» радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко.

Радник президента розповів про фактори, що впливають на пенсійну систему:

«З одного боку, колосальна міграція, яка була в 2014-2017 роках, коли виїхали близько 5 млн. українців. Це не могло не вдарити по пенсійній системі. Інший фактор – демографічний, народжуваність низька, кількість пенсіонерів на одного працюючого зашкалює, є ціла низка проблем».

Коментуючи можливість введення нового рівня накопичувальної пенсійної системи в рамках пенсійної реформи, він заявив:

«Ми все ж можемо рухатися до накопичувальної пенсійної системи, але не другого рівня, те, що називається державною пенсійною системою, а до приватної».

За словами Устенка, для того, щоб побороти бідність в Україні, має бути забезпечене суттєве економічне зростання на рівні 5%.

«Немає ніякого іншого рецепта. Заради справедливості треба пам’ятати, що доходи людей – це і наслідок зростання, імпульс для зростання. Якщо порівняти середню зарплату в Україні зараз з тим рівнем, на якому вона була в березні 2019 року, то вона збільшилася на 25 % в доларовому еквіваленті – це близько 470 доларів, а якщо порівняти з 2013 роком, вона на відсотків 10 вище», – розповів радник Зеленського.