Популярне

«Зрада своїх вибиває землю з-під ніг»

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін закидає заявнику у справі «Роттердам +», «принциповому старійшині» Віктору Чумаку, зраду інтересів українців на користь власника ДТЕК Ріната Ахметова.

Розслідування щодо «Роттердам +» Національне антикорупційне бюро України почало ще у серпні 2017 року, під час якого в НАБУ запідозрило членів НКРЕКП у змові при затвердженні формули «Роттердам+». На думку слідства, махінації від застосування формули завдали збитків українцям на десятки мільярдів гривень. Справу передали до суду.

Раптом заявник у справі «Роттердам +» Віктор Чумак відкликав свою апеляційну скаргу на закриття провадження, чим фактично погодився з рішенням судді ВАКС Катерини Широкої та прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Дениса Демківа, які вирішили поховати справу, — йдеться у повідомленні Центру протидії корупції.

За словами голови правління ЦПК Віталія Шабуніна, Чумак ще на початку жовтня 2021 підтримував свою скаргу, говорив про те, що справу «Роттердам+» закрили незаконно і виступав за її поновлення.

«Зрада своїх вибиває землю з-під ніг. Віктор Чумак раптом відкликав свою апеляційну скаргу на закриття провадження по «Роттердаму+».Чумак несподівано погодився з незаконним рішенням судді Широкої та прокурора САП Демківа, які вирішили поховати справу.У Ахметова розуміють, що рішення судді Широкої має всі шанси не втриматися в апеляції ВАКС і тому знайшли слабке місце — Віктора Чумака. При цьому сам Чумак ще на початку жовтня 2021 р. підтримував свою скаргу, говорив, що справу «Роттердам+» закрили незаконно і виступав за її поновлення. За лінком повно інших цитат Чумака про неприпустимість закриття цього провадження. Менше ніж за місяць позиція Чумака радикально змінилася. Усіма силами я шукав пояснення: спілкувався, переконував, просив. Все марно. Вікторе Васильовичу, я казав вам і повторюся публічно. Якщо у вас є критична потреба в грошах (наприклад, на лікування) то і ми, і громада їх знайдемо. Мій відбудований будинок — свідчення того, що громада своїх не лишає. Але якщо це гроші на зміну відпочинку з Туреччини на Лазурний берег, то це погана угода. Ваша репутація і ваші попередні результати коштують значно дорожче. Коли ми в ЦПК написали заяву про злочин по «Роттердаму+», то навіть питань не виникло від кого її подати. Звичайно, від Чумака! Голова антикорупційного комітету ВРУ, добрий партнер, принциповий старійшина… Холера, як же мені погано, давно мене так не хитали».

Центр протидії корупції_

Forwardedfrom Шабунін

Чумак пояснив у коментарі до поста В. Шабуніна, що не хоче брати участь у справах олігархів. «Там змагаються два олігархи. Хай змагаються без мене. Я не хочу бути поруч», — написав колишній нардеп.

Чумак заперечив отримання хабаря за відмову від подальшої участі у справі «Роттердам+», оскільки він не є посадовою особою.

«Справа не закрита на сьогодняшній день… Ніякої зради поки що не відбулося, — зазначив він у ефірі Телеканалу 4. «Я не суддя, я не прокурор, я не депутат, я взагалі пенсіонер. Розумієте? Тому напишіть там, що Чумака купили. Це буде правильніше».

Судячи з коментарів, гра слів Віктора Чумака виявилась не дуже переконливою.

Люба Легка

Справа не закрита, просто свої показання Чумак відкликав. Це як називається, пане нешановний Вікторе?

alexGor

Ясно, Чумака купили і він продався, як кетчуп.

Юрко Батькович

Какая лживая роожа