Популярне

З претензією до “Газпрому” щодо “Північного потоку-2” виступили у ЄС

Вимагають термінового розслідування

У Європарламенті більш ніж 40 депутатів звинуватили компанію “Газпром” у маніпуляціях і шантажі на газовому ринку для схвалення запуску “Північного потоку-2”. Вони зажадали термінового розслідування діяльності російського концерну.

Литовський євродепутат Андрюс Кубілюс склав лист, який підписали 14 депутатів від Польщі. Вони надіслали його віцепрезиденту Єврокомісії Маргреті Вестагер, відповідальній за конкуренцію, і уповноваженій з питань енергетики Кадрі Сімсон, повідомляє “Польське радіо”.

Євродепутати написали, що потрібно терміново почати розслідування умисних маніпуляцій “Газпрому” на ринку і порушення правил конкуренції ЄС. Також йдеться про обмеження поставок газу із РФ до Європи. Це може призвести до зростання рахунків за енергію для споживачів.

“Це викликає підозри, що “Газпром” навмисно намагається чинити тиск на Європу, щоб вона погодилася запустити “Північний потік-2”, незважаючи на його невідповідність нормам ЄС“, – йдеться в листі. Будівництво газопроводу завершилося 10 вересня.

Раніше постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов заявив, що подорожчання газу в Європі буде сприяти введенню в експлуатацію трубопроводу “Північний потік-2”. “Думаю, що вплине, сподіваюся, що позитивно. Вони будуть прискорені, хоча, як ви розумієте, тут в ЄС чимало і тих, хто і в зростанні світових цін на газ вбачає “руку Кремля” і спробу таким чином нав’язати “Північний потік-2”, – сказав він.

Ціна газу 16 вересня досягла рекордних $950 за тисячу кубометрів. У п’ятницю, 17 вересня, вартість наблизилася до $1000.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Європарламенті закликають ЄС дати відсіч РФ, якщо вона продовжить вести свою агресивну політику. Євросоюз повинен продовжувати підтримувати держави “Східного партнерства”, як-от Україна і Грузія, та просувати європейські реформи і основні свободи в регіоні. Також євродепутати закликають зупинити “Північний потік-2”.