Популярне

Кличко будує цитадель з відставним генералом Крищенком

23 вересня сесія Київради проголосувала за призначення колишнього начальника столичної поліції Андрія Крищенка на посаду заступника мера Віталія Кличка. У «Слузі народу» це назвали «подякою» від столичного голови за те, що Крищенко закривав очі на порушення закону владою столиці. «Слуга» Андрій Вітренко вважає, що саме на попередній посаді Крищенко налагодив хороші стосунки з Кличком.

«Поліція не помічала незаконні забудови та використання тітушок проти киян, які протестували. Не помічала розкрадання коштів у комунальних підприємствах. Не помічала сірі схеми у міському транспорті. Не помічала й численні порушення у схемах з евакуацією припаркованих авто, що генерувало мільйони гривень до кишень наближених до Кличко людей», — заявив Вітренко, заяву якого опублікувала пресслужба політсили.

Вони завжди працювали добросусідськи та взаємовигідно. Кличко неодноразово говорив різним людям у своєму оточенні: «Таких би як Крищенко та клонувати».

Пропозицію міського голови Києва генерал Крищенко прийняв відразу. Однак його призначення не лише посилить команду мера досвідченим кадром, але і дасть сигнал: екс-міністр внутрішніх справ Арсен Аваков з Віталієм Кличком. Адже без благословення колишнього глави МВС Андрій Крищенко міг би й не прийняти пропозицію опального мера. Надто вже тісно у сприйнятті Банкової сплетені імена Авакова і Крищенка.

Заступник-силовик необхідний Кличку в тому числі для комунікації з правоохоронцями, які за останній час відкрили низку справ проти команди мера. При цьому обшуки періодично відбуваються не лише в КМДА, але й на комунальних підприємствах Києва.

Нагадаємо, Крищенка призначили на посаду заступника глави Нацполіції за сумісництвом начальника Головного Управління Нацполіції Києва 15 грудня 2015 року. Тобто цю посаду він обіймав протягом останніх шести років.

10 серпня п. р. він написав на своїй сторінці у ФБ: «Я подав рапорт про відставку. І вчора його задовільнили. Більше ніж п‘ять з половиною років я пліч-о-пліч провів із поліцейськими Києва. Це був непростий час постійних викликів і кризових ситуацій, інколи трагедій та невдач і часто – успіхів. Ми ніколи не ховалися і не відмовчувалися, завжди чесно і відкрито через ЗМІ розповідали про свою роботу людям…»

ЗМІ, у свою чергу, розповідали про діяльність Крищенка, яка залишалась поза межами публічного простору. Так, надбанням громадськості стала його зустріч з правою рукою Віталія Кличка Артуром Палатним, який начебто бігав до начальника поліції Києва, аби “порешать вопросы” по корупційних справах столичних казнокрадів.

«Сейчас кум Кличко пытается всячески уберечь себя от пристального внимания полиции, которое последовало после недавних обысков. Кстати, тогда правоохранители обнаружили у него крупные суммы непонятного происхождения, а также — таблицы с черной бухгалтерией. Но Палатный, по прямому поручению Кличко, пытается договориться с Крищенко не только по личному кейсу, но и «порешать» сразу за всех товарищей-коррупционеров, чтобы поток черного нала продолжал капать», — повідомило джерело.