Популярне

Коли собаці робити нічого…

Правильність транслітерації імен у закордонних паспортах українців буде перевірена. Про це попередила глава Нацкомісії зі стандартів державної мови Орися Демська, повідомляє «Україна 24». За її словами, час від часу подібні перевірки необхідно проводити.

Орися Демська нагадала, що міжнародний стандарт і українська мова присутні в міжнародному транслітераційному стандарті, який датований 1995 роком. І очевидно, що ніхто не планує в майбутньому переглядати цю стандартну таблицю.

«Ми просто ще раз звіримо, чи відповідають наші транслітераційні практики міжнародним. Якщо відповідають – ми збережемо все, як є. Якщо ж відбулися якісь зміни, ми просто уніфікуємо з міжнародними стандартами», – продовжила глава Нацкомісії.

Суть перевірки полягає в тому, щоб перевірити, наскільки гармонізована транслітерація в паспортах українців, оскільки даний стандарт орієнтований на міжнародний вектор України.

«Як вийде на практиці – подивимося, які рішення прийме комісія, які будуть рекомендації Інституту української мови. За законом комісія повинна свої рішення обговорювати з Інститутом української мови, іншими науковими установами, які займаються українською мовою», – резюмувала Орися Демська.

Свою думку щодо цієї вкрай необхідної для кожного українця акції висловили дописувачі Інтернет-сайту «Діло»:

Сергей Гонта

Коли собаці робити нічого… А тим паче, коли цих сученят абсолютно не хвилюють соціальні аспекти життя українських громадян, вони починають перевіряти транслітерацію імен у закордонних паспортах…

Александр Шевченко

Що, вже доїти залишилось тільки на паспортах…