Популярне

Майстерність не проп’єш, або Як легко зробити гроші у Вишгороді

Мер Вишгорода Олексій Момот відомий не тільки в Київській області, а й за її межами. Популярність цю він має не завдяки своїй роботі на посаді міського голови, а через безліч скандалів, які його постійно супроводжують. Про те, що Олексій Момот неодноразово судимий стало відомо під час обрання його мером. У 1997 і 1998 роках він був двічі засуджений Вишгородським районним судом Київської області за ст. 140 Кримінального кодексу на 3 роки і 5 років, відповідно. Склад злочину крадіжка з проникненням в житло.

Після звільнення Момот два місяці відпрацював слюсарем, потім ще рік фахівцем з менеджменту та маркетингу. Мабуть нової спеціальності його навчили в колонії.

З 2004 року займався підприємницькою діяльністю. Спочатку організував інтернет-портал «Вишгородський форум», а вже в кінці 2009 року заснував однойменну громадську організацію, яка була створена для лобіювання інтересів Блоку Литвина.

У листопаді 2010 року Олексій Момот обирається депутатом міськради VI скликання від «Народної партії» Литвина. З 2012 року ГО «Вишгородський форум» знаходиться в стадії припинення, за судовою постановою, у зв’язку з неподанням податкової звітності. Тоді ж Момот створює Вишгородське міське громадське об’єднання «Рідне місто», в якому він є одним із співзасновників. А також газету «Рідне місто Вишгород».

А в 2015 році Момот стає під прапор партії «Воля» нардепа Юрія Дерев’янка, і стає мером міста Вишгород. Втім, довго Олексій Момот протриматися не зміг. Вистачило року, щоб дії новоспеченого мера привели його до затримання — за підозрою в отриманні хабара в € 1 млн. Затримання Момота викликало в широкий резонанс в громадськості. І не дарма. Це був найбільший хабар в історії України.

Прихильниками корупціонера під стінами мерії був організований пікет з плакатами на його підтримку. За версією пікетників, це була «підстава», ініційована забудовником, з яким мер нібито вступив у конфлікт, захищаючи інтереси містян.

17 квітня 2016 року Печерський райсуд Києва обрав корупціонеру Момоту запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на два місяці з можливістю внесення застави в розмірі 5 млн. грн. Вже на наступний день заставу за Момота було внесено.

27 квітня 2016 року Печерський районний суд Києва усунув Момота з посади до 15 червня, а вже 9 липня того ж року Апеляційний суд Києва задовольнив скаргу захисту мера — корупціонера на рішення Печерського суду столиці про взяття під варту з можливістю внесення застави, і скасував рішення про відсторонення його від посади.

Справа про найбільший в історії України хабар, в якому ключову роль відіграє мер Вишгороду Момот, так і не отримала логічного завершення.

Ще одна корупційна схема мера Олексія Момота і Олександра Баланюка — реконструкція стадіону «Енергетик».

Баланюк — друг і за сумісництвом керівник комунального підприємства «Управління фізичної культури та спорту» (КП «УФКС») і ГО «Яхт-клуб« Енергетик ». Займається розпилом бюджетних коштів на роботах з реконструкції стадіону «Енергетик» у Вишгороді з березня 2018 року.

Інша історія Момота стосується організації у Вишгороді комунального підприємства «Вишгородпасстранс». У підсумку маємо збиткове підприємство, що на 100% дотується з міського бюджету. Цілком очевидно, для чого воно створювалося:

— для «відмивання» величезних сум з міського бюджету (в закупівлі за завищеними цінами мастильно-паливних матеріалів, запчастин і т. д.);

— помилкового піару про турботу про людей, в першу чергу про пенсіонерів;

— підняття рейтингу в майбутній виборчій компанії.

А от і свіжа новина. 11 серпня відбувся монтаж світлодіодних панелей на Вишгородському будинку культури Енергетик на суму 47 000 грн. Та чи потрібно це було для мешканців, особливо з урахуванням того, що даний екран працює на піратському програмному забезпеченні?

Це все давно нікого не дивує, тому що зараз у місті керують ті, хто мають на меті максимально швидко освоювати будь-які кошти, які є в розпорядженні безпосереднього керівника підприємства.

Олексій Момот робить все, щоб створити ілюзію турботи про жителів Вишгорода, провертаючи свої схеми з розкрадання міського бюджету.

Очевидно, що Олексій Момот має високопоставлених покровителів. Однак хочеться вірити, що зло буде покарано, і розкрадачів державного майна притягнуть до кримінальної відповідальності.

Володимир Богдан