Популярне

Ненсі Пелосі хоче виключення депутата-«слуги» Трухіна з делегації Зеленського до США ㅡ про це пишуть кілька ЗМІ. Чи так це?

Низка українських ЗМІ повідомили нібито спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі вважає включення народного депутата від «Слуги народу» Олександра Трухіна до української делегації «недоречним», зокрема через його скандал із ДТП. Та чи правда це? Як зазначає MediaSapiens (проєкт громадської організації «Детектор медіа»), цю інформацію поширили кілька великих українських ЗМІ.

Вони посилаються на ресурс The Unfiltered Lens, який приписує Пелосі наступні слова: «Водіння в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння є серйозним правопорушенням, і такі люди не можуть бути включені до складу делегації найвищого рівня. Києву слід уникати послуг Олександра Трухіна хоча б до повного, прозорого і всебічного розслідування».

З’явився цей матеріал 27 серпня. Втім, як вказують медіакритики, інші американські ЗМІ цю заяву Пелосі не публікували, її нема також у соцмережах спікерки.

У Facebook сторінка видання під назвою The Unfiltered Lens описується «єдина студентська газета Коледжу Род-Айленду, яка з 2007 року щотижня друкується та розповсюджується у всіх кампусах», втім вона має іншу е-адресу.

Сайт, на який посилаються українські ЗМІ, вказує, що це видання має на меті подавати події в «їх нефільтрованому та неупередженому вигляді».

«Ця мета виявилася недосяжною, оскільки кожен автор і читач особистості зі своєю власною позицією. Але принаймні ми намагаємося», ㅡ вказується на сайті.

Головна редакторка фактчекінгового проєкту «По той бік новин» Альона Романюк назвала видання The Unfiltered Lens «зливним бачком» та зазначає, що «підтверджень слів Пелосі більше ніде немає».

Що передувало?

30 серпня «Детектор медіа» повідомив, що приблизно 30 українських медіа видалили повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі народного депутата від партії «Слуга Народу» Олександра Трухіна. Ймовірно, за видалення публікації виданням пропонували грошову компенсацію.

Аварія сталася ще 23 серпня о 15:45 на Бориспільській трасі поблизу Києва. Видання «Центр новин» із посиланням на очевидців повідомляло, що Трухін за кермом Audi не дотримався безпечної дистанції й на великій швидкості в’їхав в автомобіль Ford. Той своєю чергою протаранив автомобіль Daewoo. Свідки кажуть, що Трухін мав ознаки алкогольного сп’яніння, але офіційного підтвердження цьому немає. У Нацполіції факт ДТП підтвердили, однак імен учасників не назвали.

Внаслідок ДТП 6 людей отримали травми, зокрема двоє дітей, а також голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень. В українській федерації футболу повідомили, що Лучі та його помічник перебувають в одній із київських лікарень.

Пізніше низка ЗМІ з посиланням на джерела у правоохоронних органах повідомляли, що у протоколах поліції, зроблених з місця ДТП водієм значиться не Трухін, а інша людина. Втім, протокол поліція складала зі слів учасників ДТП та свідків, тому хто саме перебував за кермом автівки має встановити розслідування.