Популярне

Німецькі інвестори уже вкотре в Україні зазнали рейдерської атаки (+2 відео)

На фото вгорі: Бертольд Вільд, власник ІП «Агро-Вільд Україна»

Передісторія

У 2004 році німецькі підприємці з Баварії вирішили зайнятись сучасним аграрним бізнесом на плодючих землях України. Заснувавши господарське підприємство з символічною назвою – ТОВ «Вікторія», німецькі аграрії почали вирощувати зернові культури. У розвиток підприємства німці інвестували майже півтора мільйона американських доларів, оснастивши його найсучаснішим обладнанням та технікою. Протягом п’ятнадцяти років німецькі аграрії вели успішний бізнес, незважаючи на зміну влади та керівництва в нашій країні, впроваджували новітні технології, розвивали українське село. І раптом у жовтні 2018 року німці з’ясовують, що договори оренди пайових земель, котрі вони обробляють, скасовані їхнім підприємством, але… без їх участі. У головах іноземних інвесторів пазли не складаються, вони в шоці! Як таке може статися?!. Але ж згодом все стає зрозумілим – має місце шахрайство, яке вже стало обов’язковим елементом «бізнесу по-українськи».

Ще на початку 2013 року у Черкаській області німецька «Вікторія» зареєструвала підприємство-клон, за участю людини (Турман Ілля Сергійович), якій німецькі аграрії довіряли. Відмінність зареєстрованого підприємства була зроблена одна – наприкінці назви поставили крапку ТОВ «Вікторія.». Якщо не вдаватися у цю відмінність, так різниця остається одна, серед засновників на даний час у «Вікторії» п’ять німецьких бізнесменів – це громадяни Німеччини Отто Бьокер, Райнер Холленбах, Герхард Офенхойзер, Йоахім Ортвін Бьокер, Хілкер Хуберт, а у «Вікторії» з крапкою після шахрайських дій замість них став один громадянин України Генадій Міхель.

На початку жовтня 2018 року інвестори відчули щось дуже недобре для подальшого господарювання в Україні. Їм стало відомо, що 24 вересня 2018 року директор ТОВ «Вікторія» Ілля Турман, утаємничено від власників цього підприємства, продав частку статутного капіталу ТОВ «Вікторія.» розміром 2 029 800 грн. Громадянину Геннадію Міхелю та змінив склад учасників товариства, а саме – вивів із складу ТОВ «Вікторія» та ввів до складу товариства громадянина Геннадія Міхеля у частині володіння 100% статутного капіталу. А той, недовго думаючи, безпідставно й протизаконно звільнив директора ТОВ «Вікторія.» і призначив керівником… себе. Але й на цьому справа не завершилась – Геннадій Міхель змінив юридичну адресу товариства та затвердив нову редакцію Статуту ТОВ «Вікторія.»! Звісно, аби провести вказані незаконні дії, потрібно до справи залучити державного реєстратора. І він знайшовся! Державний реєстратор Маньківської районної державної адміністрації Черкаської області Валентина Бондаренко виконала свою роботу на відмінно! Рішення №10121050006000608 слугує тому яскравим підтвердженням. Таким чином, рейдерське захоплення майна, земельних ділянок, які знаходяться у тимчасовому користуванні на умовах оренди та суборенди, відразу двох товариств завершилось: Геннадій Міхель водночас набув право користуватися понад 1 700 га земель для ведення сільського сподарського виробництва та ведення особистого селянського господарства! Зауважимо, земель, у які іноземні інвестори вклали неабияку купу грошей, адже всі поля були удобрені та підготовлені для отримання майбутніх врожаїв. На даний час незаконні дії державного реєстратора вже призвели до неправомірного переукладення у різні способи договорів оренди земельних ділянок на підставі підроблених документів та переукладення договорів оренди між власниками земельних ділянок з ТОВ «Вікторія.» на третю особу – ТОВ «Альфа Інтер Ойл».

Ілля Турман

Окрім того, стало відомо, що Геннадій Міхель та Ілля Турман, діючи за попередньою змовою групою осіб, у період з листопада по грудень 2018 року підробили та подали підроблені документи державним реєстраторам для реєстрації розірвання та укладення нових договорів оренди на 165 земельних ділянок, розташованих на території Зюбриської сільської ради Монастирищенського району Черкаськоїобласті. Потім приватному нотаріусу Черкаського міського нотаріального округу було подано підроблені договори від 13листопада 2018 року про дострокове розірвання договорів суборенди між ТОВ «Вікторія.» (підписав директор Геннадій Міхель) та ТОВ «Вікторія»(за підписом директора Іллі Турмана). Хоча, відповідно до витягу з державного реєстру юридичних осіб з 10.10.2018 року, директором ТОВ «Вікторія» є Олексій Ісаєнко, а не Ілля Турман!

Геннадій Міхель (ліворуч)

Словом, довірливі німці, покладаючись на наше законодавство, яким мають захищатися права засновників (власників), були змушені з 10 жовтня 2018 року зануритися в судову тяганину. Адже статутом ТОВ «Вікторія» – головного з цих двох вікторій – передбачено, що питання внесення змін до статуту є виключним правом зборів учасників, до складу яких, зокрема, входять лише громадяни Німеччини. Німецькі інвестори звернулись до суду, який наклав арешт на все майно, і посівна кампанія перетворилась на судові баталії. Врешті-решт, через рік після тривалих затягувань з боку шахраїв Іллі Турмана і Геннадія Міхеля, першого з них затримано і він уже майже 2 роки перебуває у СІЗО, а Міхель ходить із браслетом на нозі.

Шахраї «правлять балом», коли відсутнє правосуддя

І ось через три роки у німецького інвестора рейдери знову захопили майно – сількогосподарську техніку і вирощений та зібраний його підприємством урожай зерна. Що характерно, головним консультантом щодо підробок документів, згідно з якими нібито зерно належить рейдерам, виступає (як і у попередньо згаданих шахрайських оборудках) адвокат пан Бєляєв. Сам він довго намагався бути непоміченим.

Олег Бєляєв, адвокат

Найогиднішим в цій історії є те, що Олег Бєляєв 8 років працював юристом на підприємстві Бертольда Вільда і мав доступ до всієї документації ІП «Агро-Вільд Україна».

А далі, услід за персонажем роману Олександра Дюма-батька, можна сказати: «шерше ля фам» –«шукайте жінку». Отут і починається сага про те, як кохана шахрая Турмана захотіла будь-що виправдати його у судах, хоча й сама була замішана в незаконних оборудках. Мова йде про Наталію Піскарьову, колишню працівницю Іноземного підприємства «Агро-Вільд Україна».

Беляєв консультує Піскарьову перед судом у Жашкові

Разом з Бєляєвим вони ґрунтовно підготували план дій. Спочатку подали позов до Жашківського райсуду про поновлення Наталії Піскарьової на посаду гендиректора ІП «Агро-Вільд Україна». Як колишній юрист цього підприємства пан Бєляєв знав, що Бертольд Вільд звільняв цю пані «за згодою сторін». До речі, цей адвокат на камеру сказав, що Піскарьова є вже 10 років його клієнткою. Не здивує й те, якщо він сам порадив власнику ІП «Агро-Вільд Україна» не фіксувати відповідними заявами звільнення «за згодою сторін» без зайвої писанини. А сам пан Вільд уже не пам’ятає подій кількарічної давності.

Та й Піскарьова тоді, по гарячих слідах, і не думала про незгоду із звільненням. Адже вона, посідаючи відповідальну посаду, сприяла коханцеві чинити кримінальний злочин проти бізнесу німецького інвестора Бертольда Вільда. До підступних дій жінка вдалася, аби будь-яким чином добитися хоча б звільнення Іллі Турмана з-під арешту у СІЗО. Звичайно, для цього потрібні кошти й не малі на адвокатів.

Голова Жашківського райсуду Роман Шимчик ретельно опікав пані Піскарьову і перед судом, і під час суду 

Пан Бєляєв гарно «попрацював» з Жашківським судом, кинувши на це всі свої столичні зв’язки. Недарма ж пан голова цього суду Роман Шимчик, котрий вів справу про поновлення на роботі, так шалено не хотів допускати до судової зали журналістів, хоча справа розглядалася «у відкритому судовому засіданні» (про що і вказано в наведеній нижче ухвалі).

Ухвала судді Шимчика, що поклала початок рейдерського захоплення майна ІП «Агро-Вільд Україна»

Але, коли представники преси почали викликати поліцію, їх впустили для того, щоб перенести розгляд на інший день і в… закритому засіданні! Саме цього вимагала від суду пані Піскарьова.

А нам залишається констатувати, що дана ухвала судді Шимчика дала старт рейдерським діям Піскарьової-Бєляєва.

Підробка документів – головна зброя рейдерів

Нинішні рейдери докорінно відрізняються від «братків» лихих 90-х тим, що на силу вони розраховують уже як на допоміжний фактор успішного проведення операції. Тепер рейдери дуже ретельно готують «липові» документи і детально враховують усі нюанси шахрайських оборудок. У своїй спецоперації по захопленню врожаю і с/г техніки саме так і підготувались Піскарьова з Бєляєвим.

Дуже важливо зауважити, що в селі Чупира Білоцерківського району Київської області, особисто Піскарьовій належали лише приміщення, де базувалася техніка і обладнання, що належали ІП «Агро-Вільд Україна», і зберігалося зерно, вирощене цим же іноземним підприємством. Частина зерна або в натурі, або у грошовому вимірі належала власникам паїв, чиї ділянки орендувало дане підприємство.

Таким чином, Піскарьова начебто продає (документально це підтверджено) свої приміщення на підставну особу. Адвокат О. Бєляєв влаштовує юристом до покупця свого колегу адвоката Пічуріна Андрія Анатолійовича.

Потім дочекались, коли підприємство Бертольда Вільда збере і завезе зерно на територію колишнього колгоспу села Чупири, новий власник приміщень вирішує за сценарієм Піскарьової-Бєляєва, що все майно разом із зерном належить йому. А як же бути з тим, що працівники ІП «Агро-Вільд Україна» орали восени минулого року, потім засівали поля навесні нинішнього року і прибирали урожай в липні-серпні? Адже на всі ці роботи є беззаперечні документи – благо для цього існує найсучасніша технологія фіксації всіх виробничих процесів.

А отут уже до роботи стали силові структури новоявлених у с. Чупира рейдерів, які зібрали «тітушок» з усієї України. Ці молодики поводили себе в притаманному їхній «професії» стилі – поводили себе зухвало, навіть в присутності поліції робили все, що їм наказував їхній замовник-«роботодавець».

Вони миттєво захопили всі приміщення, нікого туди не пускали. Згодом за наполяганням поліції (і то лише після порушення кримінальної справи за заявою засновника іноземного підприємства) запустили до машин і тракторів працівників, які їх обслуговували.

Працівник ІП «Агро-Вільд Україна» розповідає про псування техніки інвестора рейдерами

І виявилось, що відбулось навмисне пошкодження техніки. Наступного дня від ІП «Агро-Вільд Україна» прийшли працівники, щоб полагодити понівечену техніку, але у присутності міліції й журналістів їх нахабно не пустили міцної статури молодики, одягнені в чорне.

Потім рейдери приступили до реалізації головної мети – почали запускати багатотонні фури і завантажувати на них чуже зерно, користуючись технікою власника цього ж зерна.

Товарно-транспортна накладна, виписана на водія однієї з фур

Звичайно, іноземний інвестор почав бити на сполох, викликав поліцію, запросив журналістів, працівники його підприємства перекрили під’їзд до воріт території, де знаходилось зерно.

І тут адвокат-«кукловод» рейдерів Бєляєв вийшов з укриття, він особисто з’явився з представником ДБР, щоб закрити дві кримінальні справи за заявами Бертольда Вільда. І Білоцерківська прокуратура, хоча й безпідставно, але так і зробила. Чому безпідставно? А тому що прокурор не вникав у слідство і не перевірив, що дослідили вже слідчі Білоцерківської поліції.

А перевіряти є що у цій рейдерській справі. Адже все лежить на поверхні, ну як може виростити урожай фірма, яка щойно купила лише приміщення. Навіть, якщо зерно начебто було в них на зберіганні, то й зберігайте! Навіщо ж ви крадете зерно, багато з якого належить пайовикам села Чупира?

А прокурорам, перш ніж закривати кримінальні справи, слід було перевірити хоча б достовірність договору на зберігання зерна. Щодо представника ДБР, то редакція «Нашої версії» офіційно звертається до обласного керівництва цієї держустанови, на якій підставі і ким був уповноважений той пан, який начебто представився Павлом Павленком, котрий змусив Білоцерківську прокуратуру закрити кримінальні справи щодо вчинення злочинних дій стосовно власності іноземного інвестора.

Редакція докладе усіх необхідних дій, щоб розголосити про дане рейдерство на всю країну і донести цю інформацію до всіх керівників правоохоронних структур України.

PostSkriptum:

Два роки тому в «Нашій версії» публікувалось журналістське дослідження рейдерства на Черкащині. Йшлося саме стосовно іноземних інвесторів, в числі яких серед потерпілих був і Бертольд Вільд. Зокрема, висловлювалось сподівання на Указ Президента України «Про заходи щодо протидії рейдерству», оприлюднений 22 липня 2019 року. На жаль, вимушені констатувати, що правоохоронні структури, які мали б протидіяти подібним злочинам, часто стають на бікрейдерів. Так, начальник головного упраління Нацполіції Київської області Нєбитов Андрій Анатолійович вважає, що нічого кримінального проти Бертольда Вільда не вчиняється, мовляв, там суто господарська тяганина. Мало того, цей керівник і своїм підлеглим в Білоцерківському районі радить не втручатися у… сімейні справи(?!). Чому пан Нєбітов зайняв таку дивну позицію, сподіваємось, допоможе дізнатись редакції і обкраденим рейдерами власникам паїв села Чупира новий очільник МВС Денис Анатолійович Монастирський.

Цікаво, що міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко два роки тому, так вже сталося, був свідком того, як іноземний інвестор Бертольд Вільд відбивався від рейдерів, якими керував нині підслідчий Генадій Міхель. Не будемо зупинятися на тому, що привело тоді юриста і співвласника аграрного підприємства на лани Черкащини, які обробляло підприємство інвесторів. Напевно, майбутній міністр тоді якось і допоміг своїми порадами тому ж Бертольду Вільду. Але ж, посівши посаду міністра, Роман Лещенко обіцяв побороти усіляке рейдерство в аграрному секторі. Тож звертаємося до пана Романа, аби він як член Кабміну України звернувся до своїх колег негайно ще раз розглянути питання боротьби з рейдерством. Тим більше, що рейдери перекреслюють усі зусилля уряду і президента Зеленського по залученню в Україну іноземних інвесторів.

PPS:

23 листопада ц.р. в інформаційній агенції «Українські Новини» відбулась прес-конференція щодо рейдерського захоплення врожаю і техніки німецького фермера та інвестора Бертольда Вільда.

Дивіться відео цієї прес-конференції за цим посиланням: https://youtu.be/yk0ld2BoSqc