Популярне

Організоване злочинне угруповання під вивіскою КП «Київтеплоенерго»

Влада Києва стала лідером за кількістю проваджень правоохоронців

«За матеріалами Служби безпеки України повідомлено про підозру ще одному чиновнику, причетному до привласнення посадовцями КП «Київтеплоенерго» 1,5 млн. грн., виділених на ремонт аварійних тепломереж у столиці», – повідомляє Головне управління Служби безпеки України в Києві та Київській області.

Підозрюваним є помічник директора структурного підрозділу «Київські теплові мережі». У жовтні підозра була оголошена директору цього підприємства.

За даними слідства, підрядники, які, згідно з договором, мали здійснити капремонт аварійної ділянки теплових мереж, регулярно завищували вартість та обсяги використаних матеріалів для будівельно-монтажних робіт. Директор структурного підрозділу «Київські теплові мережі» і його заступник як уповноважені особи своїм підписом на актах виконаних робіт засвідчували достовірність цієї інформації.

«Це призвело до безпідставного перерахування у 2019 році бюджетних коштів у сумі 1,5 млн. грн. на рахунок підрядної організації», – заявили в СБУ.

Завищення вартості виконаних робіт та неефективне використання бюджетних коштів підтверджені проведеним аудитом. Зловмиснику оголошена підозра за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України. Триває слідство для виявлення всіх причетних до оборудки осіб. Влада Києва стала лідером за кількістю проваджень правоохоронців.

За даними Комітету виборців України, правоохоронці відкривають процесуальні провадження проти київської міської влади удесятеро частіше, ніж проти місцевої влади в інших регіонах. На КМДА припадає 40% судових проваджень, решта 60% – щодо інших ОДА, передає Lb.ua. Наприклад, щодо КМДА відкрито 579 проваджень, а щодо Київської обласної – 84.

«Сплеск інтересу правоохоронців до столиці є надзвичайно великим. Показовий приклад, що в Києві зафіксовано понад 2136 процесуальних дій, тоді як в наступному місті по кількості – Одесі – вдесятеро менше, лише 234», – заявив генеральний директор КВУ Олексій Кошель.

На думку заступниці гендиректора Комітету виборців Наталії Лінник, така кількість дій проти КМДА викликана тим, що голова КМДА не підпорядковується президенту, на відміну від глав інших ОДА.

Силовики продовжують відпрацьовувати київські муніципальні органи. В одному з них начальнику інкримінують вимагання грошей з власників ресторанів і торгових точок.