Популярне

Пенсію 40-річних з’їли олігархі. І не вдавились…

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що якщо немає накопичень в недержавних пенсійних фондах, то українцям, яким зараз сорок років і більше, розраховувати на пенсію взагалі не варто. При цьому керівник Мінфіну послався на те, що темпи старіння населення такі, що кількість працюючих постійно скорочуватиметься, а кількість пенсіонерів – зростатиме.

«Постає закономірне питання: а що ж тоді робити мільйонам українців, які нині сумлінно працюють і здійснюють відрахування до Пенсійного фонду?! – пише на своїй сторінці у ФБ лідер партії «народовладдя» Юрій Левченко. – Марченко пропонує… здійснювати відрахування ще й до недержавних пенсійних фондів. Але він «забув» при цьому відповісти на одне важливе питання: а з яких же заощаджень прості українці будуть здійснювати ці відрахування?! З огляду на те, що відповідно до всіх соціологічних опитувань, зокрема й останніх (https://bit.ly/3yi2zBz), переважна більшість українців не може робити жодних заощаджень, витрачаючи всі зароблені кошти на купівлю їжі та найнеобхідніших речей, для переважної більшості наших співвітчизників «рецепт» отримання пенсій від Міністра фінансів є абсолютно нереальним.

Насправді держава цілком здатна знайти кошти на те, щоб українці отримували гідні пенсії. Ці кошти і зараз є, але вони осідають у кишенях одного відсотку найбагатших громадян. Кошти, з яких мають виплачуватись пенсії, виводяться олігархами через так звані «офшорні схеми», зокрема, трансфертне ціноутворення та угоди про уникнення подвійного оподаткування. Ці кошти наразі держава втрачає на корупційних закупівлях, ці кошти вона недоотримує з прибутку стратегічних підприємств, які за безцінь «прихватизовані» олігархами і наразі працюють заради їх надприбутків. Ці кошти – у найдорожчих у світі маєтках і яхтах, якими хизується олігархія. Для того, щоб змінити ситуацію, потрібні насамперед політична воля та бажання працювати в інтересах більшості українського народу. На жаль, цього якраз і немає ні у міністра Марченка, ні загалом у владної верхівки, як не було цього і в попередніх влад».