Популярне

Понад 70 компаній просять НАБУ розслідувати свавілля СБУ на Одеській митниці

 

З 3 листопада 2021 року на Одеській митниці не можуть пройти митні процедури 25 контейнерів з подарунковими товарами, які понад 70 компаній замовили для розпродажу у «чорну п’ятницю» та новорічні свята. Про це повідомляє телеканал НТН.

Вантажі блокують слідчі і на подив контррозвідка СБУ, до повноважень яких явно не входять подібні дії. Мотивують тим, що замовниками товарів нібито є технічні компанії, які не здійснюють насправді господарську діяльність.

Власникам вантажів довелося доводити, що вони «не верблюди» у Шевченківському районному суді Києва. На судове засідання з’явилися представники всіх без винятку компаній, чим здивували як слідчих СБУ так і прокуратуру, які наполягали на арешті вантажів. У результаті прокуратура відмовилася від свого клопотання про арешт вантажів і суд, вивчивши всі документи, що підтверджують легальність товарів, зняв усі обмеження.

Водночас це не допомогло підприємцям. СБУ продовжує блокувати контейнери, незважаючи на судове рішення, не обтяжуючи себе пояснити причини подібних дій.

«Всупереч рішенню суду вантажі досі заблоковані, а силовики свої дії не пояснюють. Бізнес втрачає доходи. Підприємці бояться, що контейнери з їхніми подарунковими товарами можуть пролежати на складі всі новорічні свята», — заявила на прес-конференції в ІА «Українські новини» директор ТОВ «Логістика ЮА» Вікторія Пікшрене.

За її словами, історія «беззаконня» розпочалася вночі. На митний склад на автомобілях зі знятими номерами заїхали 50 співробітників СБУ, які без пред’явлення документом та якихось пояснень розпочали «слідчі дії». Через якийсь час СБУ дало команду керівництву Одеської митниці заблокувати склад через непрацюючу систему відеоспостереження, яку вони самі й вивели з ладу. Слідчі навіть не подумали про те, що ті самі відеокамери, які співробітники СБУ вивели з ладу, зняли їх у «момент злочину», а відеозапис опинився в руках власників складу та журналістів.

Єдиний спосіб зняти незаконну блокаду СБУ і, нарешті, отримати свої вантажі, постраждалі підприємці бачать у зверненні до Національного антикорупційного бюро України. Вони вимагають від НАБУ порушити антикорупційне виробництво та з’ясувати, що ж насправді шукали СБУ – реальні порушення чи хабар із власників митного складу.