Популярне

По країнах НАТО вдарили дії «Газпрому»

В Україні запропонували 3 кроки для захисту

Наслідки дій компанії «Газпром» відчули на собі країни НАТО, а основні цілі РФ наразі – ослаблення безпеки України, розкол у ЄС і підрив основи трансатлантичного союзу. Як заявив гендиректор «Оператора ГТС України» Сергій Макогон, щоб захистити європейські країни, потрібно слідувати декільком пунктам. Важливим моментом є питання запуску «Північного потоку-2».

Про це Макогон написав у своєму Facebook 6 жовтня. Так, за його словами, для безпеки потрібно дотримуватися 3 пунктів:

  • ніяких винятків на застосування норм Третього енергопакету ЄС для «Північного потоку-2»;
  • гарантоване збереження фізичного транзиту газу через Україну в обсязі не менш ніж 45 млрд куб. м на рік;
  • дотримання ринкових принципів діяльності – без необґрунтованого бронювання потужностей і з прозорим тарифоутворенням.

Частина Третього енергопакету – газова директива Євросоюзу. Вона зобов’язує:

  • половину потужності труби повинні залишити для незалежних компаній;
  • оператором газопроводу повинен бути не пов’язаний із «Газпромом» Nord Stream 2 AG, а незалежна компанія;
  • Німеччина отримає право обмежувати дії директиви за згодою з Єврокомісією.

Питання щодо російського газопроводу обговорювалося також під час візиту глави МЗС України Дмитра Кулеби до Польщі, де він зустрівся з главою МЗС сусідньої країни Збігнєвом Рау. Український міністр заявив, що «Північний потік-2» підриває безпеку не тільки України і Польщі, а й усієї Європи.

«Росія вже цілеспрямовано дестабілізує поставки газу європейським споживачам і створює хаос на ринку через накручування цін на газ. Україна і Польща готові спільно протидіяти загрозам енергетичної безпеки і стабільності європейського континенту», – цитує Кулебу пресслужба МЗС.

У свою чергу президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Євросоюзу і НАТО потрібно задуматися над протистоянням тим викликам, які таїть «Північний потік-2». За його словами, газопровід не можна було будувати, це помилка стратегічного значення для всього трансатлантичного співтовариства, повідомляє «Польське радіо».

Нагадаємо, ринкова ціна на газ у Європі знову обновила історичний максимум і перевищила $1650 за тисячу кубометрів 6 жовтня. П’ять країн Євросоюзу вже зажадали розслідування – вони хочуть офіційно з’ясувати, що стало причиною енергетичної кризи. В Україні газ теж стрімко дорожчає, правда, тільки для промисловості.

Варто вказати, що в ЄС у ситуації, що склалася, звинувачують російський «Газпром». Концерн звинувачують у маніпуляціях і шантажі на газовому ринку для схвалення запуску «Північного потоку-2».

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, у Федеральному мережевому відомстві ФРН пригрозили оператору «Північного потоку-2» (Nord Stream 2 AG) розглядом. Це станеться, якщо компанія не зможе підтвердити відповідність газопроводу вимогам законодавства ЄС.