Популярне

П’ять перших колекторських компаній зареєстрував Нацбанк

Національний банк (НБУ) вніс до реєстру колекторських компаній п’ять перших юросіб. Відповідні рішення Комітет НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалила на засіданні 3 вересня, передає прес-служба регулятора. Зокрема, до реєстру внесено ТОВ “Компанія Аксіліум”, ТОВ “Інфідіс”, ТОВ “Фінтех-колектив”, ТОВ “Служба виконання стягнення”, ТОВ “Українське колекторське агентство”.

Як повідомлялося, Національний банк у встановлений законом термін отримав 64 пакети документів від компаній, які заявили про намір отримати статус колекторської компанії. Нагадаємо, закон про регулювання роботи колекторів був прийнятий Верховною Радою 19 березня і вступає в силу з 14 липня.

Документ, зокрема, встановлює основні вимоги до роботи колекторів. Наприклад, заборона дзвонити боржникові з 20:00 до 08:00, більше двох разів в день, повідомляти про борг третім особам, вимагати від родичів погасити борги. Крім того, кредитні та колекторські компанії повинні будуть дотримуватися правил етичної поведінки з боржниками.

З метою регулювання діяльності колекторів Національний банк повинен створити Реєстр колекторських компаній. НБУ також отримав повноваження щодо здійснення нагляду за дотриманням колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, в тому числі вимог до взаємодії зі споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості.

У свою чергу споживачі отримають право вимагати від колекторів підтверджуючі документи щодо заборгованості, а також звертатися до Національного банку в разі порушення кредитодавцем або новим кредитором і/або колекторською компанією законодавства в сфері споживчого кредитування, в тому числі порушення вимог до взаємодії зі споживачем при врегулюванні простроченої заборгованості.