Популярне

Підручні Кличка: спритні, жадібні, безкарні

На тлі чергових обшуків у комунальних підприємствах, підлеглих київському меру Кличку, пригадується цитата неперевершеного знавця гнилого чиновницького нутра Салтикова-Щедрина: «Для того, щоб красти з успіхом, потрібно володіти тільки спритністю і жадібністю. Жадібність особливо необхідна, тому що за малу крадіжку можна потрапити під суд». Правоохоронці провели 13 санкціонованих обшуків за місцями проживання керівників Комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд» та підрядних організацій. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

«Слідчі дії відбулися в межах кримінального провадження за фактом привласнення коштів територіальної громади м. Києва під час проведення капітального ремонту житлового фонду столиці, у тому числі з метою вилучення майна для відшкодування спричиненої кримінальним правопорушенням шкоди», – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в прокуратурі, упродовж 2019-2021 років Департаментом будівництва та житлового забезпечення КМДА, КП «Спецжитлофонд» та КП «Житлоінвестбуд-УКБ» проведено низку тендерних закупівель на виконання будівельних та монтажних робіт на об’єктах соціальної інфраструктури із залученням підрядних організацій, підконтрольним керівникам згаданих комунальних установ.

Попри те, що роботи на окремих об’єктах були проведені з порушенням вимог ДБН, неякісно, частково або за завищеними цінами, комунальні підприємства за вказаний період перерахували на користь афілійованих підрядників понад 250 млн. гривень.

Попередній розмір збитків місцевому бюджету становить понад 30 млн. гривень.

Під час обшуків вилучено носії інформації, документи та готівкові грошові кошти в розмірі понад 2 млн. грн. Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

Раніше в межах вказаного кримінального провадження були проведені обшуки в Департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА, Комунальному підприємстві з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд», Комунального підприємства «Житлоінвестбуд-УКБ», в офісах підрядних організацій.

Тривають обшуки і в департаменті охорони здоров’я КМДА та в офісних приміщеннях постачальника лікарських засобів. Підстава – постанова суду в рамках кримінального провадження за фактом розтрати та привласнення коштів територіальної громади міста Києва.

«Слідство встановило, що департамент охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) за результатами проведення процедури закупівлі в листопаді 2020 року підписав договір на постачання лікарських засобів для лікування онкологічних хворих. У результаті закупівлі зазначених лікарських засобів за штучно завищеними цінами з місцевого бюджету зайво сплачено коштів на суму понад шість мільйонів гривень», – ідеться в повідомленні повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

Отже, спритності, жадібності і виняткового цинізму підручним Кличка не позичати, а масштаби крадіжок – за логікою класика – таки є запорукою їхньої безкарності. Адже попри серію обшуків і наявність доказів службових злочинів – жодного прізвища злодія, якому було б вручено підозру та обрано міру запобіжного заходу, з вуст прокурорських не пролунало. Невже мантра Віталія Володимировича про те, що масові обшуки на комунальних підприємствах КМДА націлені на дискредитацію столичної влади та його особисто, має магічну силу?