Популярне

Під санкції США потрапив колишній очільник КСУ Тупицький

Державний департамент США запровадив санкції проти Олександра Тупицького – колишнього очільника Конституційного суду України. Про це повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Під санкції також потрапила дружина Тупицького Ольга Тупицька. У повідомленні Державного департаменту вказано, що обмежувальні заходи проти колишнього очільника КСУ запровадили через значні корупційні дії.

– За значні корупційні дії, зокрема за отримання грошового хабаря під час роботи в українській судовій системі. У рамках цієї акції була визначена і дружина Тупицького Ольга Тупицька.

У санкційний список Держдепу увійшли 11 осіб. Це колишні та чинні посадовці з Анголи, Колумбії, Сальвадору, Ліберії, Гватемали, Республіки Нікарагуа. Також санкції запровадили проти членів їхніх сімей.

– Разом ці додаткові дії сприяють відповідальності корупціонерів у всьому світі, щоб перешкодити та стримувати тих, хто прагне діяти безкарно, нехтувати міжнародними стандартами та підірвати демократію та верховенство права, – зазначив держсекретар Ентоні Блінкен.

9 грудня під санкції США потрапив також Андрій Портнов – колишній перший заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича.

Обмеження проти нього запровадило Міністерство фінансів США. Тепер Портнову обмежено в’їзд до країни, також санкції передбачають арешт майна та корупційних рахунків.

ДжерелоДержавний департамент США