Популярне

Рак одних зжирає, інших годує

Як бузувіри в онкодиспансерах збагачуються на людських стражданнях

Онкохворі в Україні мають отримувати ліки безоплатно. В реальності картина дещо інша. Лікарі не виконують законодавчо встановлених інструкцій, а онкохворі або не знають своїх прав, або бояться наполягати на їх дотриманні. Тотальна залежність онкохворого від лікарів створила для останніх невичерпне джерело збагачення. Збагачення на стражданнях і страху перед смертю.

Служба безпеки України викрила медиків Житомирського обласного онкологічного диспансеру на корупційній схемі. Зловмисники змушували онкохворих купувати дороговартісні ліки в аптеках, хоча медикаменти їм безкоштовно давала держава.

За наявною інформацією, організував протиправну діяльність завідувач одного з відділень онкоцентру спільно зі своїм колегою. Медики призначали онкохворим лікування, а дороговартісні ліки пропонували купувати в аптеках – це при тому, що дані медикаменти вони безкоштовно отримували від держави на кожного хворого.

Медики-шахраї «списували» отримані ліки і продавали їх приватним аптекам за пів ціни. Препарати збували у декількох обласних центрах. Схема діяла щонайменше впродовж останніх пів року.

У ході обшуків, проведених у службових кабінетах обох зловмисників та у їх приватних автомобілях; в аптечних пунктах, задіяних у протиправній схемі, вилучили:

– майже пів мільйона гривень готівки;

– чергову партію готових до «збуту» ліків (50 упаковок дороговартісного медпрепарату).

Триває досудове розслідування для виявлення всіх причетних до незаконної діяльності осіб.

Викриття схеми проводили співробітники Управління СБУ у Житомирській області спільно зі слідчими Нацполіції за координації Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ та процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

Попередньо дохід крамарів у білих халатах складав пів мільйона гривень щомісяця», – зазначила речниця управління СБУ у Житомирській області Ірина Мартинюк.

В обласному онкодиспансері і собі створили комісію, аби розслідувати дії колег.

«Це не лікарі, це нелюди, бо забирати надію у людей, забирати ліки у людей, ліки, які ми добиваємося, шукаємо кошти і просимо, щоб забезпечити цих бідних людей препаратами, на цьому заробляти кошти, наш колектив увесь шокований», – заявив директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш.

Заклад щороку отримує від держави препаратів на 50 млн. грн. Усі вони дорогі, лише один курс хіміотерапії може коштувати до 50 тис. грн. І завідувач хіміотерапевтичного відділення вже не вперше підозрюється у зловживаннях, каже директор закладу.

«В мене постійно з ними війна була. Я його звільняв з роботи, він відновився через суд. Тоді вони теж якісь кур’єри, теж якісь незрозумілості», – каже директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш.

Наразі обидва медики від роботи не відсторонені. Підозру поліція їм також поки що не вручила.

«Триває досудове слідство і жодної підозри в кримінальному провадженні поки що не оголошено, оскільки слідство на етапі збирання речових доказів. Зокрема, експертних досліджень вилученого під час обшуків», – говорить речниця ГУНП у Житомирській області Алла Ващенко.

Якщо провину лікарів доведуть, їм загрожує до 8 років позбавлення волі.

Ведеться слідство і щодо аптек, які підозрюють у купівлі ліків від медиків.

Препарати з Житомирського онкодиспансеру виявили у продажі одразу в кількох областях.