Популярне

Реклама «теплих будинків» коштувала Держбюджету понад 5 млн. грн.

Прокуратура з’ясовує, хто нагрів руки

Фахівці Держаудитслужби під час ревізії фінансово-господарської діяльності державної установи «Фонд енергоефективності» встановили, що тут витратили 5 мільйонів 587,3 тисячі гривень на рекламну кампанію «Енергодім» (розміщення реклами в мережі Інтернет та телебаченні). За висновком аудиторів ці витрати не відповідають законодавчо встановленим напрямам використання бюджетних коштів, отриманих Фондом, та не передбачені паспортами бюджетних програм.

Окрім цього, при відшкодуванні ОСББ вартості заходів з енергоефективності завищено вартість будівельних робіт у сумі 517,6 тис. гривень. Також Фонд безпідставно здійснив часткове відшкодування ОСББ вартості послуг з супроводження проектів у загальній сумі 191,4 тис. гривень. Встановлено і недотримання керівництвом уставнови Закону «Про публічні закупівлі», у тому числі проведення окремих закупівель без використання електронної системи публічних закупівель.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

З офіційного сайту Фонду енергоефективності. Фонд – державна установа, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку).

Підтримка Фонду полягає у наданні грантів та запровадженні комплексних технічних рішень з енергоефективності будівель з врахуванням кращих європейських практик. В результаті їх реалізації співвласники таких будівель зможуть не лише заощаджувати кошти на комунальних послугах, а й підвищити рівень комфорту і якості свого життя. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

На Фейсбук-сторінці Фонду повідомляється: у проекті держбюджету України на 2022 рік, Кабінет Міністрів передбачив 2,6 млрд. грн. для Фонду енергоефективності. Проект подано на розгляд до Верховної Ради. Загалом за весь час існування Фонду до його капіталу було внесено 2,7 млрд. грн. із Держбюджету. Ще 100 млн. євро (більше 3 млрд. грн.) для співфінансування програм з енергоефективності виділили донори – Європейський Союз та Уряд Німеччини.

До речі. Фонд енергоефективності оголосив конкурс на посаду директора установи. Зарплата керівника – 92 тисячі гривень (з можливістю підвищення).