Популярне

Росія зовсім не боїться погроз і застережень із боку Заходу — генерал США Годжес

Колишній командувач сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес вважає реальною можливість ескалації російської агресії в Україні. Про це він сказав в інтерв’ю НВ.

“Я сказав би, це досить реалістична ситуація, якщо це дасть змогу росіянам досягти власної мети. Ми бачимо, що Росія сьогодні зовсім не боїться погроз і застережень з боку Заходу”, – заявив він.

Годжес зазначив, що “казочка Кремля про те, що Захід нібито не залишив своїми провокаціями жодного виходу для РФ, – це суцільна брехня”. Водночас, за його оцінкою, небагато країн Заходу готові йти проти цього російського дискурсу.

“Тому, думаю, коли ця [ескалація] потрібна росіянам і відповідає їхнім планам, вони знову це робитимуть, як робили вже в травні, збільшуючи кількість російських військ навколо кордонів України, свою присутність у Чорному морі. Вони зупиняться тільки там, де зупиняться”, – наголосив військовий.

Він додав, що “нічого суттєвого не було зроблено”, коли Росія вторглася в Україну.

“Країни НАТО були стурбовані, але ні болю, ні покарання Росія не зазнала. Санкції, звісно, помітно знизили економічні перспективи РФ, але вони не призвели до того, що люди в Україні перестали гинути від збройного конфлікту”, – зазначив Годжес.

Контекст:

30 жовтня американська газета The Washington Post написала, що Росія відновила нарощування чисельності
своїх військ біля кордону з Україною і це викликає занепокоєння у високопосадовців у США та Євросоюзі.

1 листопада видання Politico опублікувало супутникові фото, зазначивши, що на них видно військову техніку, яку РФ нібито стягнула до кордонів України. У ГУР Міноборони України повідомили 2 листопада, що жодних змін на кордоні з РФ не сталося. У Кремлі не коментували публікації Politico.

6 листопада канал CNN повідомив, посилаючись на свої джерела, що директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс приїжджав до Москви через нарощування російських військ на кордоні України.

8 листопада Bloomberg із посиланням на дані військово-розвідувальної компанії Janes написало, що Росія перекидає танки до українського кордону.

10 листопада США попередили владу Росії про потенційні негативні наслідки будь-якої дедалі більшої загрози безпеці України через “незвичайну військову активність” РФ біля українського кордону. У Пентагоні закликали Росію пояснити концентрацію військ поблизу України.

У Міноборони України кажуть, що дані української розвідки про чисельність російських військ на кордонах збігаються із даними партнерів, але інтерпретації різняться. За версією ГУР Міноборони, військові маневри Росії біля кордону України досягнуть піку в січні.