Популярне

Рубан висловився про посилення карантину в Києві

У столиці ситуація краща, ніж в інших регіонах

У Києві рівень захворюваності на коронавірус досягне пікового значення в кінці жовтня — початку листопада, і відповідно місто перейде з «жовтої» в «помаранчеву» зону епідеміологічної небезпеки. Такий прогноз озвучив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в столиці Олег Рубан. Про це він заявив в ефірі каналу «Україна 24«.

Чиновник зазначив, що в Києві ситуація краща, ніж в інших регіонах. Такі «загальмовані» показники епідемічного процесу в столиці складаються завдяки впровадженню своєчасних заходів, лідируючої позиції за темпами вакцинації, а також «локальному» колективному імунітету.

«Є велика кількість людей, які вже перехворіли. У Києві сумарний колективний імунітет — вакцина плюс люди, які перехворіли — десь 60%. Це досить високий показник», — сказав Рубан.

Він також пояснив, що зараз чинить особливий вплив на зростання випадків заражень на COVID-19 в Києві, і назвав місця, де хворобу підхоплюють найчастіше.

«В результаті циркуляції «Дельта»-збудника уражаються підлітки, а також вакциновані люди. Ми сьогодні знаходимося в епідемії невакцинованих осіб. У топі за поширенням інфекції є навчальні заклади всіх форм. 2-е місце займає транспорт. 3-е — ресторани, супермаркети, інші місця з великою кількістю людей», — розповів Рубан.

Нагадаємо, що «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень і визначається сигнальним про наближення регіону до «червоної» зони. При цьому місцеві органи влади можуть запроваджувати додаткові обмеження в таких випадках.

Як повідомлялося, Запорізька область переходить в «червону» зону карантину з 18 жовтня. Також в цій зоні адаптивного карантину знаходиться Херсонська область.

Додамо, що у міськраді Одеси виступили за посилення карантину з 18 жовтня аж до локдауну.