Популярне

Слідкуйте з руками: фокусами «Київтеплоенерго» зацікавився АМКУ

Антимонопольний комітет України (АМКУ) перевірить дії КП «Київтеплоенерго» щодо донарахування споживачам у платіжках додаткових сум за попередній період.

«До АМКУ надходять численні звернення киян щодо нарахування їм у платіжках додаткових сум за попередній період, підставою для чого нібито стали рекомендації АМКУ. Причини таких дій КП зараз перевіряються Північним міжобласним територіальним відділенням АМКУ», — йдеться в повідомленні комітету на його сайті.

Разом із тим, комітет звертає увагу, що нові нарахування кияни отримали не в результаті дій його відділення, а в результаті дій/бездіяльності КП, яке здійснювало нарахування за новою методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будинку комунальних послуг, затвердженою Мінрегіонрозвитку (методика №315 від 22 листопада 2018 року).

«Такі дії комунального підприємства можуть містити ознаки порушення антиконкурентного законодавства у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку», — зазначили в АМКУ.

При цьому в комітеті нагадали, що в червні 2021 року КП було рекомендовано утриматися від застосування цієї методики під час розрахунків із споживачами, з якими не укладені договори відповідно до закону про житлово-комунальні послуги, який набрав чинності з 1 травня 2019 року і суттєво змінив принципи відносин у процесі надання ЖКП, а також здійснити перерахунки зі споживачами, з якими були укладені договори до набуття чинності зазначеного закону, за іншою методикою — №359.

АМКУ звернув увагу, що КП вже повідомило в його відділення про часткове виконання цих рекомендацій, зокрема, щодо перерахунків відповідно до методики №359 за послуги в опалювальному сезоні 2020-2021.

«Чи дійсно дані комітетом рекомендації виконані і чи пов’язані з цим значні донарахування у платіжках, комітет зараз з’ясовує», — резюмували в антимонопольному відомстві.

Джерело: https://amcu.gov.ua/news/platizhki-kiyivteploenergo-komitet-zyasovuye-prichini-znachnogo-zrostannya-vartosti-poslug-kompaniyi