Популярне

У Кличка крадуть і на бюветах, і на вбиральнях, і на підземних переходах…

Печерською окружною прокуратурою міста Києва за оперативного супроводження ГУ ДФС у м. Києві повідомлено про підозру екс-керівнику одного з відділів Спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» у розтраті бюджетних коштів у особливо великих розмірах.

У межах слідства у липні поточного року у приміщенні СВКП «Київводфонд» були проведені обшуки, за результатами яких вилучено первинну фінансово-господарську документацію по взаємовідносинах між СВКП «Київводфонд» із суб’єктами господарської діяльності щодо закупівель товарів та робіт з капітальних ремонтів бюветних комплексів та громадських вбиралень, розташованих на території м. Києва. Встановлено, що підозрюваний, будучи службовою особою, підписав накладні, згідно з якими суб’єкт господарювання, котрий має ознаки фіктивності, нібито поставив товари для СВКП «Київводфонд». У той же час, вищевказаний суб’єкт господарювання жодних товарів для комунального підприємства не поставляв, а підписи службових осіб товариства виявилися підробленими. Збитки становлять близько півмільйона гривень.

Досудове розслідування здійснюється за ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України.

Деснянською окружною прокуратурою м. Києва повідомлено про підозру директору підрядної організації у заволодінні бюджетними коштами під час виконання робіт з ремонту підземного пішохідного переходу у Деснянському районі м. Києва.

Згідно з матеріалами слідства, упродовж 2020 року Комунальне підприємство ШЕУ Деснянського району м. Києва уклало договори з суб’єктами господарювання на проведення поточного ремонту двох підземних пішохідних переходів, розташованих біля станції метро «Чернігівська», а також на перетині вулиці Братиславська з проспектом Лісовим у Деснянському районі м. Києва.

Загальна вартість ремонтних робіт, відповідно до умов договорів, складала 1, 5 млн. гривень.

Один з підрядників, маючи на меті заволодіння бюджетними коштами, вніс до фінансових документів завідомо недостовірні відомості щодо обсягів та вартості фактично виконаних ремонтно-будівельних робіт, чим спричинив матеріальну шкоду територіальній громаді міста Києва на суму понад 150 тис. гривень.

У серпні 2021 року в межах цього ж кримінального провадження прокуратура повідомила про підозру начальнику КП ШЕУ Деснянського району м. Києва за фактом розтрати понад 260 тис. гривень бюджетних коштів, виділених на ремонт підземних переходів.

Досудове розслідування триває.

У понеділок, 04 жовтня 2021 року, Голосіївська окружна прокуратура міста Києва спільно з Голосіївським управлінням поліції ГУ НП в м. Києві провела обшуки у службових приміщеннях Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Голосіївського району в рамках кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами Комунального підприємства під час проведення у жовтні 2019 року відкритих конкурсних торгів у системі «Прозорро» допущено ряд порушень, що суперечать законодавству, у тому числі у сфері публічних закупівель. Зокрема, за результатами проведених тендерних закупівель КП УЗН Голосіївського району укладено договір з приватним товариством на поставку підіймально-транспортувального обладнання за ціною, що на понад 500 тис. гривень перевищує його ринкову вартість.

У ході обшуку виявлено та вилучено документи щодо проведення тендерної закупівлі та фінансово-господарських взаємовідносин Комунального підприємства з приватним товариством, які стануть предметом експертного дослідження.