Популярне

Чупирський майдан рушив на Київ (відео)

Німецький інвестор Бертольд Вільд довго, вже більше 3-х років, вірив у те, що українське правосуддя не дозволить чинити свавілля проти його агропідприємств і людей, котрі на них працюють. З великими часовими й матеріальними витратами він, починаючи з вересня 2018 року, як міг боровся з шахраями і рейдерами. Пан Бертольд терпів і сподівався на краще, але настав час, коли терпець урвався. Пайовики, в яких він орендував землю і котрі всупереч усім незгодам вірять в нього, давно наполягали більш рішуче діяти відносно рейдерів та їх покровителів у правоохоронних структурах. Навіть лунали заклики перекрити одну з головних артерій України – трасу з Києва на Одесу. Врешті-решт, Бертольд Вільд, порадившись з пайовиками і трудовим колективом ІП «Озерна Агро», погодився вирушити до столиці України протестною ходою, аби висловити своє невдоволення діями правоохоронців.

Мало того, земельні пайовики і співробітники сільськогосподарського підприємства «Озерна Агро» оголосили про початок безстрокової акції протесту. Таку заяву селяни зробили на своєму сході біля зерносховища у селі Чупіра Білоцерківського району Київської області. На такий крок місцевих жителів спонукали, за їхньою заявою, багаторазові факти ігнорування як районною прокуратурою і поліцією, так і центральними органами влади звернень про численні напади з боку невідомого угруповання рейдерів, які почали безкарно і нагло розкрадати вирощений на місцевих полях урожай пшениці, що зберігається на зерновому току підприємства.

Як нами уже повідомлялося, до початку протиправних дій з боку групи невідомих осіб, на зерносховищі знаходилося майже 2,6 тисячі тонн пшениці. За сьогоднішніми цінами це близько 20 млн. грн. Після вторгнення на сільськогосподарський об’єкт групи загарбників, які пригнали багатотонні фури для крадіжки зерна, прикриваючи свої дії фальшивими документами, місцевим жителям доводилося кілька тижнів позмінно чергувати біля току, щоб не дати злочинцям вивезти вирощений ними врожай.

Учасники «Чупирянської ходи» біля Офісу Президента

Акцію на підтримку німецького інвестора Бертольда Вільда і похід на Київ селяни та працівники з низки його господарств назвали «Чупирянською ходою». У столиці сільгосппрацівники вирішили шукати правди і добиватися її біля Офісу Президента України, Міністерства внутрішніх справ та Офісу Генерального прокурора.

Німецький інвестор також вирішив взяти участь в акції протесту.

Учасники «Чупирянської ходи» біля Міністерства внутрішніх справ

Після передачі всіх підготовлених матеріалів до Офісу глави держави та правоохоронних органів, учасники «Чупирянської ходи» підкреслили, що їхня акція має виключно мирний характер. Але у разі продовження ігнорування владою їхніх вимог селяни та фермер пообіцяли перейти до більш рішучих дій.

Учасники «Чупирянської ходи» біля Офісу Генерального прокурора

Водночас, як повідомлялось раніше, Посольство Федеративної Республіки Німеччина уважно стежить за напруженою ситуацією, що склалася з господарством німецького інвестора Бертольда Вільда у Білоцерківському районі Київської області, та донесла свою позицію керівництву правоохоронного відомства у столичному регіоні.

Про це у коментарі журналістам за підсумками зустрічі з начальником ГУ Національної поліції Київщини генералом Андрієм Нєбітовим зазначив Перший секретар Посольства ФРН в Україні Франк Мюллер.

Як проходила «Чупирянська хода» і відбувались відвідини Офісу Президента України, Міністерства внутрішніх справ та Офісу Генерального прокурора, дивіться в цьому відео: