Популярне

Шабунін: Офіс президента продовжує блокувати обрання керівника САП

Віталій Шабунін розповів, чому члени комісії із відбору кандидатів знову зривають засідання

Офіс президента продовжує блокувати обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. За його словами, частина комисії з відбору кандидатів на цю посаду знову зриває її засідання.

«ОП продовжує блокувати обрання керівника САП. Від підпису Зеленського під зобов’язанням негайно це пройшло 45 днів. 45 днів! Контрольована Офісом Зеленського частина комісії знову зриває її засідання (щоб не оголошувати дату фінального етапу)», – написав Шабунін.

Він також зазначив, що 22 листопада Міжнародний валютний фонд розгляне питання надання Україні чергових 700 млн. доларів макрофінансування. За словами Шабуніна, з отриманням цих коштів не мало виникнути проблем, проте «хамство Офісу президента ігнорувати стає складно навіть тим союзникам, які ще намагаються».

«Президенту США слово давав особисто Зеленський. Слово зафіксовано публічним підписом. Схоже, що для Зеленського комфорт Татарова/Єрмака важить набагато більше, ніж власне слово, яке дане головному союзнику безпеки», – додав Шабунін.

Читайте також: Зеленський відреагував на зрив обрання глави САП

Зазначимо, що у жовтні також було зірвано засідання комісії щодо відбору кандидатів на посаду голови САП. Тоді не прийшло троє представників Офісу президента, але лише одного не вистачило для кворуму.У ЄС та США залишилися розчаровані «незрозумілими та невиправданими затримками» у роботі комісії, що підривають роботу антикорупційних органів. І закликали членів комісії негайно поновити роботу.

Президент Володимир Зеленський також відреагував на саботаж. У своєму Twitter глава держави написав, що “не почув адекватних пояснень затримки конкурсу” і зажадав від членів комісії “виконати свій обов’язок як належить”. Той факт, що конкурс саботували представники його офісу, президент опустив.

Раніше голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомляв про те, що на Банковій хочуть бачити у кріслі голови САП лояльного Синюка, і намагатимуться забезпечити його перемогу. Нині за балами у конкурсі лідирує Клименко.