Популярне

Як вишгородські депутати використовують земельні пільги учасників бойових дій

З перших років війни на Донбасі учаснику бойових дій, згідно з пунктами 12, 13, та 14 Закону України «Про статус ветеранів війни і гарантії їх соціального захисту», було надано першочергове право отримання земельної ділянки. Причому аж п’яти ділянок, з різним цільовим призначенням. Багатьом ветеранам вдалося стати власниками таких ділянок, проте нині чимало учасників АТО/ООС не можуть скористатися своїм правом на землю. З різних причин бракує юридичної обізнаності щодо цього питання, часто чиновники розводять руками, мовляв, немає вільних земель, чекайте, шукайте…

За даними ГО «Чистий шлях», з 2017-го по 2020 рік Вишгородська міська рада затвердила своїм рішенням виділення у власність 37 земельних ділянок учасникам бойових дій на Сході України. На сьогодні, власниками половини цих земельних ділянок є місцеві бізнесмени. Чому? Тому що депутати, підтримуючі рішення про передачу земельних ділянок у власність учасникам бойових дій, чітко розуміють, кому насправді за невеликі кошти перейде ця земля.

Покажемо на прикладі ситуацію, що склалася навколо земельних ділянок, власники яких відмовилися продати їх місцевому підприємцю Ковалю Миколі Івановичу (власник готелю «Вишеград»).

Цей нувориш вишгородського розливу вирішив, що йому все дозволено…

Микола Іванович Коваль забажав отримати рішення Вишгородського суду та скасувати право власності на землю учасникам бойових дій Валазі Андрію та Шийці Богдану. Та самочинно на ділянках хлопців збудував складські приміщення, тобто порушив право власності громадян які, й досі захищають нас на Донбасі.

Чим закінчиться боротьба за землю, можемо лише здогадуватися. Бо, як бачимо, земельні ділянки, які були видані учасникам бойових дій, біля готелю «Вишеград», зараз у власності дочки Коваля Миколи – Христини Коваль.

Ділянки самовільно захоплені.

«Нахабність сімейства Ковалів не має меж», – констатує ГО «Чистий шлях».

Як і спритність рук вишгородських депутатів під проводом відомого своїми кримінальними нахилами мера Олексія Момота.