Популярне

Хто і навіщо знущається з українського футболу

Напевно, далеко не всі теперішні керманичі нашого футболу знають, що абсолютно всі досягнення радянського і українського футболу були тоді, коли домашні матчі ми починали у звичний для нас вечірній час, не пізніше 20.00. І перемоги киян у Суперкубку, Кубку Кубків, вихід до півфіналу Кубка європейських чемпіонів, перемога «Шахтаря» в Кубку УЄФА.

Починаючи грати вночі, ми даємо фантастичну фору командам із західних країн, що мають часову перевагу. У наших о 23.00 відбій, а тут треба грати. Організм засипає, фізіологія природи вище нас. Тому й дивовижно різняться наші здобутки – приблизно однакову кількість домашніх матчів у Єврокубках і національної збірної було виграно. Майже 90% набраних очок були здобуті у вечірніх поєдинках. Подивіться історію подібних матчів «Дніпра», «Шахтаря», «Динамо», «Металіста», «Ворскли» і збірної…

Це стосується усіх країн нашого часового поясу. Подивіться результати матчів збірних і клубних команд і хто з них мають успіхи… А колись і команди східних країн – румунська «Стяуа» і сербська «Црвена звезда» вигравали найпрестижніший трофей європейського клубного змагання. Зараз вони без шансів…

Пригадайте ігри збірної України плей-оф за вихід до фінальної частини найпрестижніших першостей – п’ять разів поспіль вдома грали вночі – жодного разу не потрапляли на чемпіонати світу та Європи. І коли, о диво, домашній матч зі Словенією у Львові ми почали о 19.00, нарешті виграли!

Увечері тепліше ніж у ночі, діти можуть нормально подивитися гру, люди зі стадіону нормально громадським транспортом добратися до дому. А уявіть як мешканцям будинків які живуть поблизу стадіону. А скільки людей, після трудового дня і перед ним, заснули перед телевізором у ночі…

Призначати матч на нічний час – злочин. Чому жоден спектакль чи концерт не починається пізніше 20.00 і це в теплому залі? Чому АФУ нічого не зробила, щоб ці матчі починалися в оптимальні для нас 19.00? Це саме був би той випадок, коли, дійсно кажуть, що вдома й стіни допомагають. Якось, років десять тому, в аналогічній ситуації була «Ворскла». Якби за тиждень до початку гри, Верховна Рада не змінила у нас в країні час, домашню гру полтавці мали починати о 23.05, за Київським часом. Тоді їх тренер Микола Павлов іронічно сказав: «Треба перестроюватися і тренування проводити у нічному клубі на дискотеці, щоб під час гри футболісти не заснули… Уявіть — потім додатковий час, пенальті. Під ранок вболівальники б повернулися додому».

Враховуючи те, що Старий Світ має шість часових поясів, чому б не зробити трьох різних початків матчів для європейських країн різного географічного розташування. Тоді всі грали б в комфортних умовах, а глядачі мали б можливість подивитися більше матчів! Існує лише одне обмеження — матчі останнього туру в одній групі повинні розпочатися одночасно. Для цього існує штучне жеребкування і команди країн, де час йде вперед, останні матчі проводять на виїзді. А які існують перепони проведення домашнього матчу за Олімпійською системою на вибування, у зручний для всіх вечірній час?..

У цьому сезоні ми мали «задоволення» вперше в історії не виграти жодного з домашніх матчів — чотири гри збірної і чотири нічиї. В першому таймі забиваємо, а в другому засинаємо і пропускаємо…

Поразка донецького «Шахтаря» в основний час гри у відборі до групового етапу Ліги чемпіонів, яка завершилася близько 1 часу ночі. Цікаво, що в суботу, коли ми грали домашній поєдинок з Францією вночі, в нашій групі Фінляндія, яка знаходиться з нами в одному часовому поясі почала домашню гру з Казахстаном в чудові 16.00 вихідного дня і виграла. Пригадуєте, як вони забили нам м’яч у Києві, коли Віталій Миколенко заснув наприкінці гри і привіз пенальті у наші ворота.

Цього сезону ми взагалі в п’ятьох матчах наших команд в Лізі чемпіонів не забили жодного м’яча… У той час молодіжні наші команди в своїй лізі перемагають. Молоді футболісти «Шахтая» виграли у легендарного «Реала», забивши мадридцям тричі. Кияни ще більше забили «Бенфіці». Матчі починалися о 13.00.

У своїй історії національна збірна України зіграла 126 домашніх матчів у восьми містах України. 70 ігор ми починали не раніше 21.00 і 56 не пізніше 20.00. Маємо всього 69 перемог, 35 нічиїх і 22 поразки.

Вечірні матчі — 43 перемоги, 11 нічиїх, 2 поразки, нічні матчі — 26 перемог, 24 нічиї, 20 поразок… У клубних команд подібне набагато гірше…

Матч «Динамо» — «Бенфіка» подивилося найменше наших уболівальників за всю історію виступів команди. Канали ТБ «Футбол» 1,2,3 у цей час транслювали у запису матчі чемпіонату Туреччини…

Коли це знущання і приниження з наших уболівальників припиниться. Невже, ми й досі, живемо в будинку для божевільних?

А тим часом за величезною кількістю скарг, ТБ 1+1 змінив час виходу в ефір своєї найпопулярнішої програми — «Світське життя». Відтепер зіркові історії Катерини Осадчої почалися в надзвичайно комфортний час для абсолютної більшості телеглядачів — 18.30. Дивитися цю програму після 22.00 люди не захотіли. І це лежачі в ліжку теплої квартири з пультом у руці…

PostSkriptum:

Уявімо, що домашній матч Ліги чемпіонів, «Динамо» Київ — «Челсі» Лондон, почнеться діаметрально навпаки — 9.45 ранку. На Туманному Альбіоні лише буде – 7.45. Британці, які прилетять напередодні, лише прокинуться. Скільки м’ячів заб’ють кияни у першому таймі, можна собі уявити…

Дмитро Нагорний