Популярне

10 років позбавлення волі з конфіскацією майна – вирок ексзаступнику міністра Гримчаку

Вищий антикорупційний суд визнав винуватим колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака у підбуренні до дачі хабара та шахрайстві.

23 лютого колегія суддів ВАКС ухвалила: «Гримчака Юрія визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 369 КК України».

Суд визначив Гримчаку покарання у вигляді позбавлення волі строком на 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Обвинуваченого взяли під варту в залі суду. Рішення ухвалила колегія у складі: Віктор Маслов (головуючий суддя) і суддів Віктора Строгого, Лесі Федорак.

Вказаний вирок не набув чинності і може бути оскаржений протягом 30 днів до апеляційної палати ВАКС.

За версією обвинувачення, Гримчак пообіцяв за гроші вирішити два питання представнику приватної компанії. Його посередником був помічник, рідний брат дружини Гримчака Ігор Овдієнко. Так, Гримчак під час розмови із вказаним представником дізнався, що той намагається вирішите одне питання в суді, а саме стягнення боргу з іншої фірми. Ексзаступник міністра нібито пообіцяв за 100 тисяч доларів вирішити це питання, звернувшись до ексзаступника генерального прокурора, щоб той вплинув на голову Касаційного цивільного суду, а той – вже на суддів цього суду. За даними ЗМІ, йдеться про Анжелу Стрижевську.

Нагадаємо, САП оголосила Гримчаку та Овдієнку обвинувальний акт. Нещодавно НАБУ завершило розслідування цієї справи, а пізніше САП скерувала її до суду