Популярне

2 мільйони на закупівлях апаратів ШВЛ вкрали столичні медпрацівники та підприємці

Служба безпеки викрила службовців медзакладів Києва, які привласнили 2 млн грн, виділених на боротьбу з коронавірусом. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

“До “схеми” причетні не лише посадовці медичних установ, а й приватні підприємці, які продавали відповідне обладнання. Розкрадання коштів відбувалося за рахунок включення до вартості угод суми ПДВ, хоча, насправді, законодавством передбачено звільнення від оподаткування ПДВ такі операції”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що гроші привласнювалися із закупівель анестезіологічних систем та апаратів штучної вентиляції легенів.

Так, головному бухгалтеру держустанови Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Крім того, за результатами проведення додаткових процесуальних дій вирішується питання про притягнення до кримінальної відповідальності керівництва підприємства-постачальника за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Водночас, в СБУ заявили про встановлення додаткові епізодів аналогічних порушень в інших державних органах та установах України.