Популярне

Арахамія: Ініціативу Зеленського про економічний паспорт можуть поширити і на пенсіонерів

Глава фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія припускає розширення у майбутньому ініціативи про економічний паспорт українця на осіб похилого віку. Про це він сказав в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Логіка наша проста: з якогось моменту треба починати, а потім цю ініціативу розширювати як на інших дітей, так і на пенсіонерів, оскільки пенсіонери, особливо старші 70-80 років, взагалі не мають можливості додаткових заробітків, і їм треба отримувати безумовний базовий дохід», — заявив Арахамія.

Водночас нардеп визнав, що ініціативу президента Володимира Зеленського «є за що критикувати» — зокрема за те, що вона поширюється лише на дітей з 2019 року народження, а не на всіх дітей.

«Але незадоволені і критики будуть завжди. Тут важливо, що ми перші зробили цей крок, і кошти за використання українських надр спрямовуватимуться на персональні банківські рахунки дітей, і в майбутньому вони зможуть використовувати їх на навчання, купівлю житла», — додав глава фракції. 

Читайте також: 53% українців підтримують ідею Зеленського про економічний паспорт українця — опитування

Він також відкинув можливість скасування економічних паспортів надалі, якщо ця витівка буде схвалена парламентом. «Ніхто цього не зробить, бо це буде політичне самогубство – забрати гроші у дітей. Навіть якщо буде криза економічна. Уявляєте, якщо чотирьом мільйонам виборців, у мільйона дітей яких на рахунках лежать накопичені державою кошти, прийти і сказати: «Я у вас забираю ці гроші або переполовинюю». Неможливо таке буде зробити», — заявив він.

Нагадаємо, що Зеленський вніс законопроект №6394 про економічний паспорт до Ради 6 грудня. З ним же подано пов’язані проекти законів №6395 та №6396. Президентська ініціатива передбачає відрахування з 2023 року 35% ренти на видобуток корисних копалин та 47,5% ренти на видобуток нафти та газу в рахунок накопичень власникам економічного паспорта. При цьому частка відрахувань щорічно підвищуватиметься: з ренти на видобуток корисних копалин – до 70% у 2030 році, а з ренти на видобуток нафти та газу – до 95% у 2033 році.

Для акумуляції цих нарахувань на індивідуальних рахунках, народжених з 2019 року, дітей пропонується створити Фонд майбутніх поколінь. Зазначені виплати із системи економічного паспорта, згідно з пропозиціями Зеленського, можна буде витратити на навчання, купівлю особистого житла після настання повноліття, а також лікування важких захворювань або усунення критичних станів здоров’я до досягнення 18 років.