Популярне

Аргументи та докази у справі про замах на Сергія Шефіра: куди веде слідство? – підсумки (відео)

22 вересня 2021 року, приблизно об 11 годині, невстановлені особи перебуваючи в селищі Лісники, Обухівського району, Київської області шляхом обстрілу автомобіля «Audi A8» із застосуванням вогнепальної зброї вчинили замах на вбивство першого помічника Президента України Зеленського В.О. — Сергія Шефіра, який знаходився в автомобілі разом з водієм Іваньком О.Г. 

У четвер, 3 лютого 2022 року, у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс України» була проведена прес-конференція на тему «хибного» слідства по вищезгаданому замаху на Сергія Шефіра, яке наразі проводять органи досудового розслідування.

Учасниками прес-конференції виступили адвокати осіб, які постраждали від роботи Головного слідчого управління Національної поліції України, а саме Анна Литвин, керівник адвокатського бюро «Анна Литвин і партнери», керуючий партнер адвокатського об’єднання «Кравченко, Гончар та партнери», адвокат Тетяна Кравченко і адвокат Вадим Погорілий, також був залучений голова Громадської організації “Ревізор”, Дмитро Філон.

Під час розслідування, слідчі у пошуках злочинця вирішили зв’язати напад на Сергія Шефіра з епізодом перестрілки у місті Херсон, яка відбулась 10.10.2018 року, у вчиненні якої, наразі, обвинувачується Таран В.П., якого фактично призначили винним у нападі на першого помічника Президента України. Таран В.П. в підтвердження своєї непричетності був допитаний в умовах ІТТ, а також пройшов психофізіологічне дослідження достовірності показань (поліграф), яке провела експерт – поліграфолог.

Впродовж всіх досліджень не було зареєстровано жодної значущої позитивних реакції, яка б свідчила, про те, що він володіє інформацією або скоїв напад на Сергія Шефіра.
Отже, слідство все ж таки вирішило відпрацювати цю версію, попри всі докази непричетності Тарана В.П. до епізоду вчинення замаху на Сергія Шефіра і провести обшуки у всіх осіб, які хоча б якимось чином були знайомі з Тараном В.П. Після чого від початку грудня минулого року орган досудового розслідування отримав дозвіл на проведення близько 80-ти обшуків із вилученням майна в різних областях та в різних сім’ях по всій території України.

22 грудня 2021 року на підставі ухвал славнозвісного Печерського районного суду м. Києва була проведена значна кількість обшуків і в жодній із ухвал не містилось доказів, які б свідчили про необхідність проведення обшуків, попри це, в кожній ухвалі чітко зазначалось, що особи, в яких необхідно провести обшук, причетні та/або володіють інформацію стосовно вищезазначеного злочину. Такі твердження жодним чином не аргументувалися і не підтверджувалися.

Ухвали суду були винесенні незаконно, орган досудового розслідування надав суду на обґрунтування вимог про надання дозволу на обшук, висновок експерта від 06.10.2021 року. Відповідно до цього висновку 22.09.2021 проведено огляд земельної ділянки, яка знаходиться між с. Кременище Обухівського району та с. Ходосіївка Обухівського району Київської області. В ході огляду було вилучено зразок ґрунту. Висновком експертизи встановлено, що наданий на дослідження зразок речовини, поіменований як «зразок ґрунту» є ґрунтом! А також листи, в яких зазначено, що особи, в яких необхідно провести обшуки, володіють відомостями про обставини вчинення злочину лише тільки на тій підставі, що вони спілкуються з Тараном В.П. Більш ніяких доказів взаємозв’язку, жодного доказу того, де знаходились вищезазначені особи в момент нападу на Шефіра С.Н. не збиралось!!!

Також, під час проведення таких обшуків були безпідставно вилучені транспортні засоби, телефони, ноутбуки і навіть зубні щітки. Під час проведення обшуку банківської скриньки однієї з осіб, було вилучено колекційну монету та знімок схожий на УЗД, який на справді є УЗД знімком плоду зробленого під час вагітності. Окрім вилучених речей, правоохоронці, хотіли вилучити дорогоцінні прикраси, які взагалі не зрозуміло яким чином можуть стосуватися справи обстрілу автомобіля першого помічника Президента України.

Після обшуків були надані всі докази непричетності осіб до скоєння нападу. Головним слідчим управлінням Національної поліції України були проведені допити осіб, у яких були проведені обшуки. Орган досудового розслідування отримав від сторони захисту роздруківки з GPS–трекінгів машин, як докази підтвердження перебування і пересування зазначених осіб 22.09.2021. Більше того одна із осіб, в якої під час обшуку вилучили автомобіль, надала докази знаходження за кордоном у період скоєння нападу на Сергія Шефіра на цьому ж транспортному засобі.

На прохання ГСУ НП України, окрім Тарана В.П., ще 5 осіб пройшли «психофізіологічне дослідження достовірності показань» (поліграф) у експерта-поліграфолога. Після проходження якого, чітко було зрозуміло, що вони не володіють прихованою інформацією щодо обставин замаху на вбивство, обстрілу автомобіля Шефіра С.Н., і не скоювали замах на вбивство Шефіра С.Н.

Отже, абсурдність ситуації, яка склалася в рамках проведення слідчих дій полягає в тому, що жодних підстав для вилучення майна у слідства не було. У правоохоронних органів, на даний момент, є всі докази непричетності даних осіб до кримінального провадження, а також докази відсутності у них інформації щодо нападу на Шефіра С.Н., які наразі продовжують ігноруватися, адже, станом на сьогодні, не були повернуті жодні із речей, які були вилучені під час проведення обшуків 22 грудня 2021 року.

Просимо звертатися всіх хто постраждав від тиску слідчих органів у справі замаху на Шефіра С.Н. для об’єднання з метою захисту правди у цій «зліпленій» справі Головного слідчого управління Національної поліції України.