Популярне

Безбожний скандал влаштували українські священики у Бородянці

Священик ПЦУ з Бородянки звинуватив колегу від московського патріархату Талька в колаборационізмі — нібито він допомагав рашистам вивозити людей у Білорусь

Події відбувалися під час окупації Київщини на початку березня. Гостра усобиця виглядала б майже комічно, якби вона не велася у зруйнованому українському місті Бородянка, серед видовбаних будинків, спаленої бронетехніки та свіжовиритих могил. Майже двадцятирічна ворожнеча між двома священиками, що підігрівається прагненням домінувати на місцевому рівні, переросла у заяви про замах на вбивство, зраду, співпрацю у насильницькій депортації та вандалізмі. Священник московського патріархату в Бородянці Віктор Талько під час окупації “здав” росіянам свого колегу з ПЦУ — включно з місцем проживання. Крім того, він допомагав росіянам вивозити людей в Білорусь під виглядом евакуації. Сам священник все заперечує. Про це йдеться в матеріалі британського видання The Guradian.

Отець Дмитро Кошка, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Православної Церкви України, звинувачує отця Віктора Талька, протоієрея  УПЦ МП, настоятелz храму Архістратига Михаїла.


Дмитро Кошка

42-річний Кошка каже, що про його місцеперебування російським солдатам повідомив 67-річний Талько в розпал окупації 2 березня.

Мені зателефонували бійці територіальної оборони, тому що я теж член територіальної оборони Бородянки. Вони сказали, що просять мене покинути мій будинок, тому що московський батько прийняв російських солдатів і співпрацював із ними» — розповідає він.

Наступного дня Кошка поїхав до села Пісківка за 15 миль на північний захід від Бородянки.

«Територіальна оборона мені розповіла, що коли російські солдати прийшли до церкви шукати мене, вони всім показали всі мої особисті дані, навіть паспортні дані. Вони мали всю інформацію про мене. Раніше я був депутатом міської ради. А це доступ до публічної інформації про мене. Але російські солдати самі б вони ніколи не знайшли, їм допоміг російський священик. Він дав їм усю цю інформацію… Я дуже добре знаю його» — підозрює Кошка.

Священник розповідає, що служитель УПЦ МП співпрацював з окупантами.

«Він прихистив (російських солдатів – ред) у своїй церкві. Потім він розмістив їхню військову техніку на своїй фермі. Допомагав у цьому його син. Після цього він приготував їм їжу, нагодував, вони там ночували. Коротше кажучи, він зустрів їх, як своїх близьких друзів. Всі про це знають, і все це бачили» — каже Кошка.

Проте найтяжчим злочином, за словами Кошки, було те, що Талько використав свій статус, щоб обманути людей, які намагалися евакуюватися. Місцеві жителі отримали текстове повідомлення з анонімного номера із запрошенням приходити в церкву Талька для евакуації. Але їм не сказали, що пунктом призначення є Білорусь.

СБУ має з ним справу, тому що він допомагав переправляти людей до Білорусі, понад 100 осіб” — розповідає Кошка.

Талько, додав Кошка, був не священиком, а «вовком у овечій шкурі».

Талько, з яким зустрілися журналісти, гнівно заперечив більшість тверджень Кошка. Він називав свого колегу-священика «душевно хворим» і сказав, що хоче розпалити ворожнечу.

Віктор Талько

Талько переконує, що його несправедливо звинувачують у тому, що він є агентом російської армії через історичні зв’язки між його конфесією та Москвою. Він заявив, що українські спецслужби затримали його 2 квітня, наступного дня після відходу російських військ, і шість днів допитували в спортзалі в Києві. Талько сказав, що намагався допомогти місцевим жителям лише тим, що просив продукти у росіян, і заперечував, що повідомляв окупантам інформацію про Кошка.

«Вони звинувачують мене у нібито співпраці з російськими окупаційними військами. Все, що я робив як священик, як священнослужитель. Я звертався до російських солдатів лише за допомогою для українських мирних жителів» — каже він.

Співпрацю з рашистами Талько теж заперечив.

«Російських солдатів я теж не годував. Годували звичайних мирних мешканців. Ми попросили муку у російських солдатів, щоб спекти хліб для людей у ​​нашій церкві. І українська влада не може зрозуміти, як це так – українському священику допоміг ворог. Українська влада тепер зображує російських солдатів жахливими. Але насправді російські солдати були іншими» — переконує Талько.

При цьому Талько підтверджує, що йог оцерква допомогла евакуювати до Білорусі 80 людей. Але при цьому нібито допомагала і з евакуацією на Захід.

Талько звинувачує Кошка в тому, що за його підказкою було спалено одну з будівель поруч із церквою УПЦ МП.

«Вперше, коли ми зустрілися, він підійшов до мене з таким дивним виразом обличчя. Я сказав йому – ніколи більше не заважай мені. Якби я не був священиком, я зараз розмовляв би з ним по-іншому. Я займався боротьбою та спортом. Нехай Бог судить його» — розповів Талько.

Нагадаємо, раніше перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін повідомляв, що Талько допомагав росіянам брати в заручники цивільне населення Бородянки.