Популярне

Чехія розкрила схему російського підкупу політиків у Європі перед виборами до Європарламенту

Служба безпеки та інформації Чехії розкрила схему підкупу політиків із шести європейських країн на користь Росії перед виборами до Європарламенту. Фінансування здійснювалося через пропагандистський портал, за яким стоять відомі російські агенти. Чехи вжили заходів щодо закриття сайту та припинення його діяльності.

Розкриття схеми підкупу політиків у Європі

Служба безпеки та інформації Чехії розкрила схему російського підкупу політиків із шести країн Європи – Німеччини, Франції, Польщі, Бельгії, Нідерландів та Угорщини – напередодні виборів до Європарламенту, – повідомляють чеський Denik N та німецький Der Spiegel з посиланням на дані розслідування.

Фінансування здійснювалося через пропагандистський портал Voice of Europe, за яким стоять держзрадник України та кум Путіна Віктор Медведчук та його поплічник Артем Марчевський, екс-продюсер прокремлівського телеканалу «112 Україна».

Зареєстрований у Чехії Voice of Europe, який виглядає як новинний сайт-рупор правопопулістських політиків Європи, у тому числі німецької AfD («Альтернатива для Німеччини»), виконував роль прокладки, через яку гроші надходили московським симпатизантам готівкою та криптою. Йдеться про кількасот тисяч євро.

Відомо, що два політики від AfD Максиміліан Крах та Петро Бистронь ще у 2021 році їздили до Києва з «візитом солідарності» до Віктора Медведчука, який тоді перебував під домашнім арештом за звинуваченням у держзраді.

На Voice of Europe наклали санкції, сайт закритий із середи, його твіттер-акаунт на 182 тисячі передплатників перестав постити новини, а телеграм-канал був перейменований і продовжив діяльність.

Чехи красені! На всіх фронтах працюють – і боєприпаси у всьому світі збирають для України, і кремлівську агентуру в Європі вичищають.