Популярне

Держприкордонслужба: Частина тих, хто намагався втекти через кордон, загинули

Більшість порушників намагаються перетнути кордон поза пунктами пропуску

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) попередила військовозобов’язаних чоловіків, що при спробі незаконно залишити країни під час війни з Росією вони ризикують не лише свободою, а й життям. За даними ДПСУ, на кордоні затримано понад 2 тисячі людей, деякі з них загинули. Про це повідомляє прес-центр Держприкордонслужби .

З початку повномасштабного вторгнення росії на кордоні затримали майже 2,2 тисячі військовозобов’язаних чоловіків. Частина з них, сподіваючись обійти обмеження на виїзд, стали жертвами шахраїв, – повідомили у ДПСУ.

Прикордонники зазначили, що більшість порушників намагаються перетнути кордон поза пунктами пропуску, скориставшись послугами “провідників”. Вони не дбають про безпеку своїх “підопічних”. Зафіксовано випадки загибелі чоловіків, які намагалися втекти з України.

Як один із прикладів у Держприкордонслужбі привели спробу групи чоловіків незаконно перетнути кордон у Карпатах. В результаті семеро людей потрапили в снігову пастку, двоє отримали сильне обмороження. Крім того, румунські прикордонники повідомили про загиблих у цьому районі українців.

Нагадаємо, у Верховній раді зареєстровано законопроект про кримінальну відповідальність за незаконне перетинання кордону чоловіками призовного віку під час війни. Наразі кримінальну відповідальність встановлено лише за незаконне переправлення осіб через державний кордон.

Пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею “Незаконний перетин державного кордону України під час дії воєнного стану”:

1. Перетин державного кордону України під час дії військового становища людиною, яка відповідно до закону приписана до призовної ділянки (призовником) будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або у пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості або приховування від прикордонного контролю, – карається штрафом від п’яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 170 тис. грн) або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
2. Ті ж дії, вчинені військовослужбовцями та військовозобов’язаними, резервістами, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, а також особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою, вчинені повторно або групою осіб або службовою особою з використанням службового становища, – караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
24 лютого 2022 року Державна прикордонна служба України повідомила, що у зв’язку із запровадженням в Україні військового стану заборонено виїзд за межі України громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.