Популярне

Ексзаступник міністра оборони України Олександр Миронюк ховав кілограми грошей під ліжком

Від такої суми грошей може стати погано, дивіться з обережністю

Ще влітку 2022 року у заступника міністра оборони України Олександра Миронюка, під час обшуків, виявили 17 млн. 78 тис. гривень, а також по сто тисяч доларів та євро. Ось тільки зараз у журналістів одного з українських видань з’явилося відео з тих обшуків.

Довідка. Олександр Миронюк був заступником міністра оборони Андрія Тарана у 2020 – 2021 роках. Він займався департаментом закупівель і його звільнили з посади у липні 2021 року. Наразі Миронюк є фігурантом розслідування про шахрайство на закупівлях Міністерства оборони.
Оприлюднили відео обшуків у ексзаступника міністра оборони Олександра Миронюка. У його дивані знайшли майже мільйон доларів.

Виходить, що Олександр Миронюк під час обшуків був фігурантом розслідування про шахрайство на закупівлі до Міноборони. Тоді у його ліжку виявили майже мільйон доларів США.

Про це стало відомо завдяки публікаціям українських журналістів.

Правоохоронці передали журналістам відео з обшуку помешкання Миронюка, який проводили в серпні 2022 року. На ньому зафільмували момент вилучення коштів під час слідчих дій.

Що видно на відео

На відео видно чоловіка, ймовірно слідчого, який дістає з бокової ніші біля дивана пачки грошей і складає їх у величезну купу на матрац. За інформацією джерел журналістів, це відео справді з квартири Олександра Миронюка. На кадрах видно момент вилучення коштів під час слідчих дій.

Загалом тоді під час обшуків у Миронюка знайшли 17 мільйонів 78 тисяч гривень, 400 тисяч 100 доларів та 100 тисяч 380 євро. Постановою слідчого ці гроші визнали речовими доказами в кримінальному провадженні і слідчі одразу ж звернулися до суду, щоб їх арештувати.
Варто також нагадати, що Служба безпеки України викрила колишнього директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони на розтраті державних коштів у розмірі понад 100 мільйонів гривень. Про це 1 лютого повідомила прес-служба відомства.

Слідство встановило, що екс-чиновник закупив для ЗСУ майже три тисячі неякісних бронежилетів на понад 100 мільйонів гривень. Як показали експертизи, вони не відповідають вимогам IV класу та не можуть бути надійним захистом для військових.

Суд тоді постановив повернути гроші Миронюку

7 вересня 2022 року слідчий суддя Печерського райсуду відмовився арештовувати мільйони Миронюка. 12 вересня Печерський суд таки арештував гроші, проте усі ці ухвали відсутні в судовому реєстрі.

А через 2 місяці, 17 листопада, адвокати Миронюка через Київський апеляційний суд скасували арешт. Суддя тоді заявив, що слідчі не надали достатньо доказів того, що гроші були об’єктом або результатом злочину. Крім того, в Єдиному реєстрі досудових розслідувань не було інформації про причетність Миронюка до справи чи повідомлення йому про підозру.

Тим часом слідчі та поліція продовжували переконувати, що Миронюк не просто причетний, а й міг бути серед організаторів злочинної схеми.

8 грудня 2022 року Печерський суд додатково зобов’язав поліцію невідкладно повернути Миронюку його мільйони. Ухвалу по-тихому оприлюднили під Новий рік, 27 грудня.

Згодом журналісти «Української правди» з’ясували, що одразу після обшуків Миронюк надав суду «документ», що гроші з дивана нібито були не його. Мовляв, їх йому позичила 86-річна жителька Харкова Елеонора Думіньш.

Сама Думіньш є родичкою засновників харківського «ХАДО-холдінгу», котрий серед іншого займається виробництвом гвинтівок. Цей холдинг має давні робочі взаємини з державним спецекспортером «Прогрес», в якому до та після роботи в Міноборони працевлаштований Миронюк.