Популярне

Гарантій безпеки досі немає, у фіналі можливий не мир – Зеленський про переговори з РФ

Президент Володимир Зеленський у інтерв’ю американській програмі Face the Nation розповів про своє ставлення до переговорів з РФ. Інтерв’ю транслювалося у неділю в ефірі телеканалу CBS. Президент спілкувався з журналістами вже після того, як стало відомо про воєнні злочини армії РФ, скоєні у Бучі та інших звільнених від окупантів місцях, тому він дав оцінки цьому, заявивши, що вважає дії РФ геноцидом.

«Це геноцид, знищення нації, знищення народу. У нас в Україні понад 100 національностей, а йдеться про знищення всіх їх», – пояснив Зеленський, висловивши впевненість, що єдина причина – це небажання України «бути підпорядкованими політиці Росії».

Утім, на уточнююче запитання журналістки про те, чи можливо вести переговори з Путіним та керівництвом РФ після скоєння ними геноциду – Зеленський відповів, що все одно шукає можливість для діалогу.

РЕЗНЯ В БУЧЕ – РЕАКЦИЯ ПУТИНА: «УКРАИНА САМА ВИНОВАТА!»

ВІДЕО: https://youtu.be/WfJWRc1hUIU

«У мене як президента України не може бути людської позиції щодо діалогу з Путіним… Складно говорити про те, як після того, що зроблене, ми можемо вести будь-які переговори з Росією. Але це на особистому рівні. А як президент – я маю з ним говорити», – пояснив він.

Зеленський визнав, що розглядає не лише мирну угоду як можливий результат цих переговорів.

«Я не кажу, що це завершиться миром. Бо мир в ситуації, коли тисячі людей вбиті – це те, що мені не подобається. Але як президент я кажу, що іншого шляху немає. Важливо мати погодження двох сторін і розуміння., або хоча б бажали зрозуміти один одного», – заявив він, запевнивши, що буде вести діалог з агресором до кінця.

Коментуючи ідею української переговорної команди про надання Києву безпекових гарантій в обмін на відмову від НАТО, Зеленський визнав, що переговори з партнерами з цього приводу наразі не призвели до успіху; зокрема, немає згоди на надання гарантій з боку США.

«Ми дуже вдячні за підтримку США (надану зброю – ЄП), вона дуже важлива. Але безпекові гарантії ми досі не отримали ні від кого. І ми маємо їх отримати. Для нас важливо, яке коло держав їх надасть, і яким буде їхня суть. Якщо завтра знову буде війна і у відповідь тільки запровадять санкції – то це нічого. Бо санкції – це важливо, але вони не можуть зупинити агресію. І такі гарантії нам не будуть потрібні», – пояснив він.

Зеленський також висунув вимогу, після якої він готовий говорити про можливість зустрічі з Путіним.

«Спочатку припинення вогню, потім можлива зустріч», – пояснив він.

Відомо, що Збройні сили України публікують фото та відео зі звільненої від російських окупантів Бучі.

Українські захисники і захисниці виявили братську могилу, де поховали майже 300 людей.

На вулицях міста лежать десятки трупів, деякі із них із зав’язаними руками.

Окрім цього, перед ганебним відступом росіяни у Бучі замінували кондитерську фабрику та отруїли солодощі.

До речі, голова Фонду памяті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталія Михайлівна Шевчук особисто була свідком цих звірств.

Біля цього забору Наталія Шевчук писала своє відеозвернення до білоруського народу.

В той же час, коли весь світ спостерігає за геноцидом українського народу, який чинить російсько-фашистська армія, Міноборони РФ робить наступну «заяву про ситуацию в Бучі»:

Нагадаємо, раніше в інтернеті з’явились фотографії й відео, відзняті, в том числі, Агентством Фра́нс Пре́сс (AFP) у місті Буча під Києвом. На фото и відео видно численні тіла людей у цивільному одязі. Декотрі зі зв’язаними за спиною руками.

До речі, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звернувся до керівників Євросоюзу із закликом про якнайшвидше скликання Європейської Ради для обговорення злочинів Росії, скоєних у Київській області, зокрема, у Бучі. Результатом цього засідання, на його думку, повинні стати санкції, які дійсно працюють проти злочинного режиму Путіна.

Фонд памяті Блаженнішого Митрополита Мефодія