Популярне

Громада Черняхова, що на Київщині, перейшла з УПЦ мп в ПЦУ – фото, відео

Учора віряни з громади села Черняхів Обухівського району Київської області (село входить до Кагарлицької міської територіальної громади) провели зібрання, на якому вирішили про підпорядкування місцевої церковної парафії Православній церкві України (ПЦУ). До цього часу в селі Богослужіння відправлялися за канонами УПЦ (МП) священником Михайлом, передає NW.

Втім, після нападу РФ на Україну 24 лютого, як повідомили нам місцеві, суспільна думка мешканців Черняхова докорінно змінилась — людям (вірянам) не сподобалась позиція Московського патріархату, який не засудив російську агресію й очільника Кремля, а священнослужителі УПЦ МП продовжували молитися за патріарха Кіріла.

До цього представники громади вже намагалися переконати отця Михайла про доцільність підпорядкування парафії ПЦУ. 13 травня ініціативна група черняхівців разом з теробороною намагалися розблокувати храм великомученика Димитрія Солунського для допуску туди парафіян та священників ПЦУ. Щоб почати Богослужіння та молитви згідно з канонами Української церкви. Однак соратники отця Михайла та прихильники УПЦ МП спровокували конфлікт, що ледь тоді не переріс у неконтрольовану розправу “над агентами Кремля”. На щастя на минулій зустрічі переміг прагматизм і обидві сторони зійшлися на тому, щоб все відбувалося в рамках закону та проходило в юридичній площині.https://www.youtube.com/embed/1XTazc3Y61E?feature=oembed

Учора ж для забезпечення порядку і законності до храму прибули посилені наряди співробітників Нацполіції. І хоча нечисленна група вірних УПЦ МП (разом з деякими невстановленими особами, не місцевими) знову заблокувала вхід до храму, церкву ніхто не штурмував. Зібрання проходило мирно, цивілізовано, відкрито та максимально демократично (тут, до речі, деяким західним країнам ще слід повчитися демократичним стандартам українського села Черняхів — авт.). Всі могли висловитися та пояснити свою позицію.

Звичайно, часом вирували емоції. Але і людей зрозуміти можна — вже четвертий місяць в країні йде кровопролитна війна. Гинуть невинні мирні люди та українські військові, обстріли міст і сіл не припиняються. У той же час російські священники на чолі з Кірілом відкрито благословляють армію РФ на вбивство громадян України та інші злочини.

Ініціативна група обрала голову, лічильну комісію та після відкритого обговорення (слово віряни дали навіть отцю Михайлу) парафіяни розпочали голосування. Люди одностайно підтримали перехід парафії до УПЦ та висловили недовіру отцю Михайлу. Замість нього громада хоче призначення священника Православної церкви України, якому довіряє. На зібрання люди запросили отця Володимира, що служить в ПЦУ. Який теж висловився з приводу війни та дивної позиції УПЦ МП. Також він нагадав присутнім, що Бог — є любов, а російська церква та деякі її священники в Україні порушують найголовнішу заповідь для християн і вводять людей в оману.

Голова зібрання Микола Федорович (зліва) та отець Володимир слухають аргументи священника УПЦ МП та не вірять йому
Громада та представник ПЦУ просили батюшку Михайла показати антимінс (спеціальна посвячена хустка) для здійснення літургій і є певною єпископською «санкцією» священнодіяти на даному престолі. За нашими даними, цей атрибут підписаний очільником РПЦ Кірілом

Парафіяни УПЦ МП та отець Михайло голосувати відмовилися. Як пояснюють місцеві, далі громада продовжить рухатися у правовому полі та доб`ється розблокування храму й остаточно завершить перехід парафії у лоно ПЦУ. Редакція NW й надалі слідкуватиме за розвитком подій у громадах Кагарличчини. Нові подробиці — в наших подальших матеріалах.

Під кінець зібрання та після голосування на території храму з`явилась особа, яка представилася Олександром та намагалася передати громаді якісь папери.
Люди звернулися в поліцію

Як відомо, раніше Депутати міськради Кагарлику Київської області вирішили призупинити діяльність УПЦ МП на території громади. Таке рішення буде діяти до кінця воєнного стану.

Нагадаємо, Ввечері 27 травня стало відомо, що Українська православна церква (Московського патріархату) провела Собор, на якому заявила про самостійність і незалежність від Москви, а також висловила незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні.

У Православній церкві України (ПЦУ) заявили, що підсумки Собору Української православної церкви (Московського патріархату) «м’які та округлі» у формулюваннях, а оголошена незгода з патріархом Кирилом ще не означає розірвання зв’язків з Російською православною церквою.

Водночас у Російській православній церкві вже заявили, що єдність із УПЦ (МП) зберігається.

Разом з тим нині у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про заборону Московського патріархату на території України.