Популярне

Хто вирішуватиме долю носіїв мантії?

Полеміка між Вищою радою правосуддя та Радою суддів триває

Питаннями переведення суддів має займатися державна установа, а не громадська самоврядна організація, якою є Рада суддів України. Про це заявили члени Вищої ради правосуддя під час зустрічі з головою ВС Всеволодом Князєвим, передає «Закон і Бізнес».

У ВРП зауважили, що працюють державні органи – Верховний суд і Державна судова адміністрація України. Саме їм законодавець правомірно передав окремі функції ВРП у зв’язку з тим, що зараз вона працює в неповноважному складі. Правових підстав для передачі конституційних функцій ВРП органу суддівського самоврядування немає. Адже Рада суддів України виконує рішення з’їздів суддів і має інші повноваження.

В.Князєв відповів, що умови воєнного часу потребують ефективних рішень. Тому процедури можуть відрізнятися від тих, що діяли раніше. Наразі здійснюється збір та аналіз інформації про штатну, фактичну кількість суддів у місцевих та апеляційних судах, навантаження суддів. Актуалізується інформація щодо кількості вакансій у судах. Невдовзі Верховний суд оприлюднить оголошення з орієнтовним переліком судів, які потребують кадрів.

Члени ВРП наголосили на потребі пришвидшення процедур, які дадуть змогу відновити їх повноважність. Адже наразі не виконується низка важливих конституційних функцій. В.о. голови ВРП Віктор Грищук зазначив, що члени Ради працюють над змінами до Регламенту ВРП, профільного законодавства.

Під час наради також обговорювали потенційні можливості та способи виконання у перехідний період дисциплінарних функцій щодо суддів, які наразі призупинені. Члени ВРП звернули увагу на необхідність участі у розгляді на засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань правової політики питань, пов’язаних зі зміною правового регулювання повноважень ВРП.