Олександр Литовченко, актор драмтеатру в Житомирі, стурбований рішенням обласного керівництва припинити фінансування місцевих культурних установ. Він ділиться своїм обуренням та стурбованістю щодо майбутнього театральної сцени в області, викликаючи обговорення про надзвичайно складну ситуацію в культурній сфері.
Запрошення до обговорення культурної кризи в Житомирі та в Україні
Актор драмтеатру, що в Житомирі, Олександр Литовченко написав на своїй сторінці у Фейсбуці про рішення обласного керівництва припинити фінансування культурної установи.



Дорогі наші глядачі, вже немає змоги мовчати!!! На жаль, у травні ми з Вами не побачимось, оскільки весь колектив Житомирський академічний музично-драматичний театр імені Івана Кочерги вимушений піти у фінансову відпустку! Житомирська обласна держадміністрація вирішила, що культура не на часі і припинила фінансування закладів культури!!!



Тобто і Житомирський академічний Український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги, і Житомирський академічний театр ляльок, і Житомирська обласна філармонія не має фінансування на зарплати працівникам…
Відкрию таємницю! Заробітні плати артистів настільки мізерні, що навіть соромно писати… Але я скажу! Моя заробітна плата, як артиста драми вищої категорії зі стажем роботи 14 років не перевищує 10 тисяч гривень. І навіть цей мінімум вони хочуть відібрати… Мені потрібно утримувати сім’ю, я з перших днів повномасштабної війни став на захист України, отримав травми та за рішенням ВЛК був списаний… Питання: для кого я служу?!
«Хочеш знищити націю, почни з культури…». Саме цим зараз займається Житомирська облдержадміністрація! Там вважають, що зарплати артистів занадто тягнуть бюджет області донизу, хоча за свої оклади та премії мовчать…
Питання до колег з інших театрів України, у вас така ж ситуація???
Хто дочитав, поширите будь-ласка!!!

