Популярне

Кулеба звернувся до німецької влади: “Німеччина проявила геройство? Ні, ви зробили замало”

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розкритикував Німеччину за нерішучість щодо Росії та закликав до негайних жорстких санкцій проти режиму Володимира Путіна. Про це він написав у колонці для німецького видання Welt. На початку статті Кулеба перераховує воєнні злочини РФ проти України.

“Гадаю, вам страшно, коли ви це читаєте. Але ми попереджали вас про все це раніше, – пише міністр. – Ми просили дати зброю, і у відповідь чули розповіді про “історичну відповідальність”, яка чомусь розповсюджувалася на росіян, але не на українців. Ми просили не будувати Північний потік 2. Але ви казали, що це суто “комерційний” проєкт”.

Кулеба нагадав, що Україна просила Німеччину не повторювати помилок минулого і зупинити Путіна до катастрофи.

“А потім ви самі визнали свої помилки. Зараз ви вже даєте нам зброю, знищили російський газогін та підтримали перші серйозні санкції. То чому цього не можна було зробити одразу, коли вас просили про це?“, – питає міністр.

Кулеба просить Німеччину “відкрити очі”, бо Україна потребує допомоги.

“Дайте більше зброї, щоб ми могли себе захищати. Допоможіть нам захистити наше небо, сприяйте наданню нам бойових літаків, надайте більше серйозної протитанкової, протиповітряної, протиракетної зброї, – перераховує він. – Запровадьте ще жорсткіші санкції проти Росії, включно з відмовою від російських енергоносіїв, відключенням Сбербанку від SWIFT, замороженням кореспондентських рахунків російських банків та компаній, забороною входу російських кораблів до європейських портів”.

На думку міністра, рішень Німеччини має бути більше і вони мають бути негайними.

“Вам може здаватися, що ви вже зробили подвиг, ухваливши низку важливих рішень. Але поки у європейській Україні гинуть люди, ви зробили замало. Цей момент настав: або Німеччина стане лідером у допомозі Україні та придушенні російського зла, або у Німеччини з’явиться ще одна історична відповідальність за загублені життя та зруйновані міста”, – резюмує Кулеба.

  • 26 лютого Німеччина ухвалила рішення надати Україні 1000 протитанкових засобів та 500 ракет Stinger. До цього вона послідовно не постачала зброю до зон конфліктів і забороняла такі постачання озброєння німецького виробництва третім країнам.