Популярне

Майк Помпео через війну в Україні пропонує створити коаліцію проти рф

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

“Незаконна, загарбницька війна путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року”, – сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п’ятницю. Помпео порівняв теперішні дії путіна із діями Йосипа Сталіна, передає Голос Америки.

“Поки путін залишається при владі, росія залишатиметься фактичною в’язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці”, – додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю “уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових”, запобігти “відбудові російської імперії” та утворенню союзу росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків “Абрамс” та систем “Патріот”.

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.