Популярне

Митрополит Епіфаній звернувся до предстоятеля РПЦ Кирила з проханням забрати трупи росіян з території України

Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній звернувся до Патріарха РПЦ Кирила з проханням забрати тіла своїх солдатів, які вдерлися до України і загинули за ідеї “русского мира”. Про це йдеться у його Зверненні до Московського Патріарха.

“На жаль, з Ваших попередніх публічних заяв уже зрозуміло, що збереження прихильності Путіна та керівництва РФ для Вас є набагато важливішим, ніж турбота про людей в Україні, частина з яких до війни вважала Вас своїм пастирем. Тому навряд чи має сенс звертатися до Вас із проханням зробити щось дієве, щоб агресія Росії проти України негайно припинилася”, – йдеться у документі.

Предстоятель ПЦУ висловлює надію, що Кирил знайде духовні сили, щоб виявити людяність та турботу хоча б до своїх співгромадян.

“Йдеться про більш ніж три тисячі вбитих російських військовослужбовців, тіла яких перебувають на землі України. Керівництво нашої країни вже звернулося до Міжнародного Червоного Хреста із закликом сприяти поверненню тіл російських військових на батьківщину, щоб рідні та близькі змогли з ними попрощатися та поховати. На жаль, жодної відповіді з російської сторони отримано досі не було”, – зазначає Митрополит Епіфаній.

“Тому я звертаюся до Вас, як голови РПЦ – виявіть хоча б до своїх співгромадян та пастви милосердя. Якщо не можете підняти свій голос проти агресії – хоч би допоможіть забрати тіла російських солдатів, життя яких стало платою за ідеї «російського світу» – Ваші та Вашого президента.

Нехай Господь дасть Вам духовні сили хоча б на це, особливо сьогодні – у неділю спогади про Страшному Суді!”.