Популярне

НАБУ розслідує факт хабарництва ексначальника Київської митниці

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) проводять розслідування щодо можливого одержання хабаря колишнім виконувачем обов’язків начальника Київської міської митниці Сергієм Тупальським. Про це йдеться в рішеннях Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

НАБУ та САП розслідують факт неправомірної вигоди для ексначальника митниці

Антикорупційні органи правопорядку розслідують факт імовірного хабарництва у справі колишнього посадовця столичної митниці.
НАБУ і САП розслідують факт імовірного одержання неправомірної вигоди колишнім виконувачем обов’язків начальника Київської міської митниці Державної фіскальної служби Сергієм Тупальським. Його також обвинувачують у справі бізнесмена Вадима Альперіна про зловживання на митниці.

Слідство перевіряє факти ймовірного прохання та одержання неправомірної вигоди Тупальським протягом 2017-2019 років. Зокрема, йдеться про дві земельні ділянки в селі Поляниця Івано-Франківської області біля Буковелю договірною вартістю 756 400 грн та 383 000 грн, з розташованим на них незавершеним будівництвом готелю, договірною вартістю 9 595 960 грн. Вказане було перереєстровано і в кінцевому випадку власником нерухомості став брат Тупальського Олександр. На думку слідства, Тупальський таким чином легалізував отриману неправомірну вигоду.

На вказані об’єкти нерухомості ще в 2021 році накладено арешт. Представник брата Тупальського подав клопотання про скасування арешту, оскільки майно заарештовано вже майже три роки, а про підозру нікому не повідомлено. Детектив НАБУ заперечив і зазначив, що у цій справі були направлені відповідні запити про надання міжнародної правової допомоги, тривалість яких від них не залежить.
«У задоволенні клопотання відмовити», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, САП обвинувачує Тупальського у причетності до справи бізнесмена Вадима Альперіна про створення злочинної організації та зловживання на митниці. За версією обвинувачення, Альперін створив і очолив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами. Наразі Апеляційна палата ВАКС розглядає скаргу на закриття цієї справи.