Популярне

Олег Володарський: «Валентин Миколайович — один з тих, в кому бринить українство, в нього варто повчитися любити Україну» (відео)

Що робить вишивку привабливою і для жінок, і для чоловіків…

«Багато чоловіків, які вже захоплені вишивкою кажуть, що є великі підстави зайнятися цим видом хобі. Вишивка дуже схожа на будь-який інший вид мистецтва, зокрема, багато спільного з живописом, з тією різницею, що замість полотна і фарб Ви використовуєте канву, нитку і голку. Вишивання дозволяє відпочити душею, поки Ви створюєте твір мистецтва, яке буде прикрашати Ваш будинок довгі роки. Якщо Ви саме та людина, яка любить помріяти, в той час як Ваші руки зайняті справою, то у Вас ще більше приводів полюбити вишивку хрестом. Вишивання дозволить Вам не тільки розслабитися. Як тільки у Вас буде достатній досвід вишивання, щоб не стежити постійно за ниткою, у Вас з’явиться можливість подумати. Багато вишивали жінки та чоловіки, котрі часто під час вишивання потрапляють в інший світ, розмірковуючи про речі, про які немає часу задуматися в звичайному житті. І нарешті, остання в цій статті, але не в цілому, причина для заняття вишивкою хрестом, це те, що чоловіки, як правило, дуже добре вишивають. Цікавість про те, чому багато жінок так захоплюються вишивкою, штовхає чоловіків спробувати вишивати. Наприклад, я знаю кілька чоловіків, які захопилися вишивкою, вирішивши закінчити незавершені роботи своїх дружин. Після того, як Ви зрозумієте, що можна бути чоловіком і при цьому насолоджуватися вишиванням хрестиком, Ви знайдете велику різноманітність сюжетів вишивки на «чоловічі теми». Багато дизайнів присвячено військовій тематиці, прапорам, біблійним сценам, природі, а також таким тваринам, як собаки, лосі або олені. Не всі вишиті картини зображують милих плюшевих персонажів і красивих квіткових фей. Також Ви можете створювати власні схеми для вишивання на основі улюблених фотографій, картин. Такі вишиті роботи будуть прекрасними подарунками для сім’ї та друзів».

Джерело: https://jak.koshachek.com/articles/choloviki-jaki-vishivajut-hto-v-ce-povirit-alisa.html

Попченко Валентин Миколайович, військовий штурман морської ракетоносної авіації, майор

Чернігівщина — генетично глибокий край. Складно усвідомити, а тим більше передати наскільки безмірна ця глибина. Я неймовірно вражений тим, що відчув душею під час перебування тут. Це те, що я шукав усюди: на Гуцульщині та Буковині, Одещині та Дніпровщині. Те, що кличе до мене і не дає спокійно спати, раз у раз надихаючи на нову мандрівку нашою неймовірною країною.

Де наша Батьківщина? Чому я бачу її уві сні, але не можу віднайти наяву? Це потім, коли я почав знімати діалоги з Нацією, коли почав слухати та чути «Сповіді» українства, я побачив проблиски тієї величної Русі, котра квітла величчю на увесь світ.

Чернігівщина — амфора класичної культури. Древляни, поліщуки… Величний край з величною історією. Ми маємо уважно та завзято вивчати нашу історію, аби усвідомлювати, хто ми є та яке ми маємо коріння.

Та сьогодні основа існування українства зачинена для нас. І якщо ми хоч трохи поважаємо себе, ми почнемо змінювати це і ставитися до цього вкрай принципово. Від цього залежить майбутнє нашої країни. Генетику потрібно культивувати! Це надважливо для України та українства.

Але нашу національну ідентичність останні сотні років знищують під акомпанемент нашої байдужості та рабської покори. Та все ж таки посеред нас є ті, в кому бринить українство. Ті, хто цінують, шанують та бережуть його. Свято. Ревно. Переконано.

Валентин Миколайович — один з таких людей. Українець. Офіцер. Сильний характер військового та глибока, творча душа. Участь у фольклорному колективі, народна вишивка. Красива душа, котра творить красу. Я вперше спілкувався із чоловіком, котрому вистачає терпіння та зосередженості займатися вишивкою. Це молитва без слів, молитва руками.

Він прийшов на ефір у власноруч вишитій сорочці. Сталева воля і ніжне серце. В цій людині надзвичайно красива гармонія контрастів. А ще в ньому стільки українства! Воно бринить в ньому. Сяє. Палає. Усвідомленість. Совісність. Принциповість. І глибока любов до своєї Батьківщини.

В той дощовий осінній день музей Олександра Довженка, його співробітники та гості зігріли нас теплом надзвичайно красивих душ. Люблячих душ. Українських. Ми побачили іншу Чернігівщину. Спокійну. Усвідомлену. Глибоку.

В них варто повчитися любити. Вони це роблять так переконано, щиро та назавжди. Ці дивовижні українці не звикли говорити про свої почуття, адже для них це очевидні речі. Та для мене можливість розповісти про них українству стала надзвичайною втіхою. Ми, українці, вміємо любити. І які ж ми красиві у нашій любові до подарованої нам Господом України!

Авторська програма Олега Володарського «СПОВІДЬ». Герой програми  Попченко Валентин Миколайович, військовий штурман морської ракетоносної авіації, майор