Популярне

ОПУ намагається змусити столичних суддів працювати

В Офісі Президента працюють над відновленням роботи столичних судів. Про це розповів заступник голови ОПУ Андрій Смирнов, який відповідає за суди, в інтерв’ю «Українській правді», яке вийшло на YouTube.

Довідка: На Банковій він займається питаннями судів та юридичною експертизою законів, які Володимир Зеленський подає на розгляд Верховної Ради. У час війни Смирнов, по суті, курує судову гілку влади. Це інтерв’ю було записано 29 березня:

«Наразі займаюсь питанням, що хочу повернути і змусити столичні суди працювати: районні, апеляційний, Верховний суд. Президент країни, керівники центральних органів виконавчої влади, прем’єр-міністр, голова Верховної Ради, народні депутати України працюють у Києві – як ви бачите, вони приїжджають на засідання і голосують. Мені хочеться, щоб суди в Києві почали працювати».

Заступник голови ОПУ визнає, що в роботі столичних судів можуть виникати складнощі: «Можливо, будуть складнощі щодо синхронізації роботи працівників апаратів суддів, із самими суддями, спільно з Державною судовою адміністрацією, спільно з головами цих судів. Але ми вже протестували можливість здійснювати віддалену роботу і її синхронізувати. Наприклад, коли працівники апарату перебувають в іншій безпечній місцевості, а судді працюють у Києві, через захищені канали комунікації апарат суду може виконувати свою місію для забезпечення діяльності суду».

Смирнов пояснив, що не всі судді і голови судів виїхали із Києва. Здебільшого українські судді покидали території, що тимчасово окупували росіяни.

«Переважна більшість суддів виїхали з-під обстрілів із тих територій, які тимчасово окуповані. Частина з них перебувають у безпечних місцях, у тому числі й на Західній Україні. Дехто навпаки вже повернувся. Дехто взагалі не виїжджав».

З огляду на зміст коментарів до інтерв’ю заступника голови ОПУ А. Смирнова, навряд чи у суддів з’явиться бажання найближчим часом відправляти правосуддя:

Nemo Alex Оружия у людей на руках теперь много, возвращайтесь, – твари продажные.

Сергій Колотій НЕГАЙНО звільнити за прогули, а якщо відмовитеся це зробити – заборонити цьому непотрібу (який втік) виносити рішення іменем УКРАЇНИ!!! Крім цього, перевірити на причетність до ЗРАДИ УКРАЇНИ тих, так званих суддів, які виносять рішення на користь геноцидно-тарифного угрупування з вивіскою «ПОЛТАВАГАЗ»!!! (зокрема, голова Диканського районного суду Полтавської області Петренко).