Популярне

Отримали неправильну платіжку за газ? Подавайте скаргу в НКРЕКП

ГК «Нафтогаз України» заявляє про тенденцію останніх кількох місяців, коли українці, що стали клієнтами компанії, почали отримують платіжки з неправильними показаннями. Про це йдеться на сторінці «Нафтогазу» в Facebook.

«Читаємо в коментарях на сторінці ГК «Нафтогаз України» про те, що клієнти отримують платіжки з нулями або геть іншими показаннями. На жаль, таке трапляється вже кілька місяців поспіль», — визнали в компанії.

Як випливає з пояснення, облгази, які доставляють українцям газ від «Нафтогазу», чомусь почали ігнорувати вчасно передані показання лічильників.

У «Нафтогазі» не пояснили причини дивної поведінки облгазів, яка, як видно з пояснення, тривала не завжди.

Але надали кілька порад, серед яких — писати скарги в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Що ж робити в цій ситуації українцям згідно з порадами «Нафтогазу»:

Зверніться до свого облгазу з офіційним письмовим зверненням та вимогою надати роз’яснення, чому передані вами показання лічильника зафіксовані неправильно і звідки взялася зазначена в рахунках сума.

Зверніться до НКРЕКП не просто зі скаргою про порушення з боку оператора ГРМ (облгазу), але й вимогою провести його перевірку на предмет дотримання ліцензійних умов.

Передаючи показання лічильника, фіксуйте це на фото чи відео, робіть скріншоти в особистому кабінеті чи чатботі.

Контакти НКРЕКП можна знайти за посиланням.

ГК «Нафтогаз України» також рекомендує сплачувати за фактом нарахування, а якщо у вас знову «нуль» — зробити переплату.

Нагадаємо, негласний конфлікт між «Нафтогазом» та іншими учасниками ринку поставок газу населення почалися після того, як державній компанії передали 98% усіх споживачів в Україні.

Газзбути скаржилися, що їх не попередили про це вчасно, що насправді у них не було ніяких проблем з поставками газу населенню тощо.

Згодом «Нафтогаз» визнав, що отримав клієнтів заднім числом, через що багато українців вже встигли заплатити за газ попередньому постачальнику, а деякі не можуть повернути ці гроші до сьогодні.

«Облгази виводять із гри» — про те, як в Україні тихо з’явилися обл- і міськгази, які навіть не орендували в держави, а просто користувалися більш як десять років розподільними мережами газопроводів, які належали державі та якими газ доставляється власне населенню як кінцевому споживачеві, а платежі за це тільки частково надходили реальному власнику та продавцю газу, а саме «Нафтогазу», читайте на ZN.UA в матеріалі Алли Єрьоменко.

ЗА МАТЕРІАЛАМИ: НАФТОГАЗ