Популярне

Пристрій, який виявляє COVID-19 за лічені хвилини, розробили вчені

Вчені відзначають, що новий пристрій можна використовувати в аеропортах, клініках, відділеннях невідкладної допомоги та навіть вдома. Згідно зі статтею, опублікованою в науковому журналі Nature Biomedical Engineering, група вчених з університету Фудань в Шанхаї розробила пристрій, який може виявити COVID-19 менш ніж за чотири хвилини з точністю ПЛР-тесту.

“Ми впровадили електромеханічний біосенсор для виявлення SARS-CoV-2 в інтегрований портативний пристрій і продемонстрували, що він може виявити РНК вірусу в носоглоткових зразках менш ніж за чотири хвилини”, – пишуть автори.

За словами дослідників, у новому пристрої використовуються мікроскопічні механічні компоненти, які у поєднанні з мікроелектронікою можуть перетворювати механічні, хімічні, біологічні або інші сенсорні реакції на електричні сигнали. Пристрій може бути підключений до комп’ютера або смартфона. Тест був проведений на 33 пацієнтах з раніше діагностованим Covid-19 та 54 здоровими пацієнтами.

За даними BGNES, результати тестування нового пристрою повністю співпадають із результатами, отриманими за допомогою ПЛР. Курсор раніше писав, що медики з’ясували, дефіцит якого вітаміну підвищує тяжкість коронавірусу.

Вчені розповіли, як хворіють люди з низьким та оптимальним рівнем вітаміну D. Вони також констатували очевидну кореляцію між його дефіцитним станом та смертністю. За словами медиків, це ще раз доводить важливість збалансованого харчування та отримання повного спектру вітамінів під час пандемії.

Крім того, медики розповіли, кому загрожує тяжкий Омікрон. Гостра пневмонія та тяжкий перебіг захворювання проявляється у літніх пацієнтів, які вакцинувалися давно. Медики констатують: госпіталізовані пацієнти стають дедалі старшими, і у них розвиваються тяжкі симптоми.